Українським перевізникам відтепер не потрібні спеціальні дозволи для автомобільних перевезень до Словаччини. Словацький уряд прийняв рішення, яким спростив перевезення вантажів між двома країнами.
Про це у своєму Telegram повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.
“Тільки що отримали повідомлення від колег зі Словаччини про повне скасування усіх видів дозволів на міжнародні перевезення для українських перевізників”, – зазначив він.
Як написав Найєм, три з чотирьох країн ЄС, з якими Україна має спільний кордон – Румунія, Угорщина та Словаччина – вже скасували дозвільну систему для транзитних та двосторонніх перевезень.
Наступний крок Україна очікує “з боку наших найбільших партнерів та друзів – Республіки Польща”. Варто додати, що в середині лютого Україна і Польща домовились суттєво збільшити додаткові дозволи на вантажні автоперевезення. Країни видали одна одній 20 000 додаткових дозволів вже наприкінці серпня цього року, щоб зняти торговельну напругу.
“В умовах закриття наших портів та перенаправлення левової частини вантажів автомобільним транспортом, такі кроки з боку сусідів – це суттєва підтримка нашої економіки”, – зазначив Мустафа Найєм.
Нагадаємо, раніше Угорщина приєдналась до ще трьох країн Євросоюзу та прийняла спрощений режим двосторонніх та транзитних перевезень через український кордон українським перевізникам. Таке рішення діятиме тимчасово до 30 квітня.
Додамо також, що Польща, Латвія, Литва та Естонія можуть припинити автомобільне сполучення з РФ та Білоруссю. А Європейський союз вводить заборону на використання своїми автомобільними дорогами усім російським та білоруським автотранспортним операторам.
Фото з відкритих джерел,
інфографіка – Міністерство інфраструктури України
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.