18 Травня, 2022

Щоб зупинити наплив ромів-біженців, у Чехії можуть замінити грошову допомогу на натуральну

Щоб зупинити наплив ромів-біженців, у Чехії можуть замінити грошову допомогу на натуральну

У перший день роботи наметове містечко в мікрорайоні Троя в Празі прийняло 77 осіб, а зараз їх вже вдвічі більше. Тут роми-біженці перебувають тимчасово, поки не вирішать питання про надання візи тимчасового захисту. Багато з ромів окрім українського також мають угорське громадянство, тому притулок їм автоматично не надається.

Про це повідомляє видання novinky.cz.

роми у Празі

Встановивши наметове містечко, Прага мала намір полегшити важкі умови перебування ромів-біженців на головному вокзалі, який може забезпечити максимум триста людей на добу. Але попри створення наметового містечка кількість ромів на залізничному вокзалі в Празі сягає понад п’ятсот.

Біженці, переважно ромського походження, змушені спати на вокзалі на підлозі, багато з них діти та вагітні жінки. Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан заявив журналістам у вівторок, 17 травня, що обговорював ситуацію протягом дня з відповідальними особами.

“Рішення вимальовується, але спершу воно має пройти через кризовий штаб столиці”, – сказав він.

За словами мера Праги Зденека Гріба, у місті дуже велика кількість біженців.

“Можна помітити різницю, коли кількість біженців у Празі на сто тисяч населення в чотири рази перевищує кількість біженців у інших регіонах”, – сказав Гріб.

Мер закликав владу зробити справедливий перерозподіл біженців по регіонам. Однак глава уряду Чехії Петро Фіала сприйняв це як ультиматум.

“Це звичайне явище. Це не допоможе нам розмовляти один з одним через засоби масової інформації та робити кроки, які виглядають як ультиматум”, – заявив журналістам у вівторок прем’єр-міністр Петер Фіала.

Щоб зменшити наплив ромів-біженців, виникла пропозиція заміни фінансової допомоги біженцям на натуральну. Ця пропозиція буде обговорена в уряді найближчим часом.

Як ми повідомляли, питання зловживання окремими групами ромів матеріальною допомогою у кількох сусідніх країнах обговорювали нещодавно в Ужгороді. Під час україно-словацької зустрічі представники влади з обидвох країн та представники ромських організацій намагались випрацювати механізми надання допомоги ромам без їх виїзду за межі України.

Крім того у Чехії запропонували біженцям з угорським громадянством безкоштовно виїхати до Угорщини.

 

InfoPost.Media

Фото: Novinky


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі