fbpx
08 Серпня, 2023

Президентка Угорщини погодила призначення Федора Шандора послом України в Будапешті, – угорські ЗМІ

Президентка Угорщини погодила призначення Федора Шандора послом України в Будапешті, – угорські ЗМІ

Президентка Угорщини Каталін Новак у вівторок, 8 серпня, підписала агреман на призначення нового посла України в Будапешті. Ним став професор Ужгородського національного університету, військовослужбовець ЗСУ Федір Шандор.

Про це, посилаючись на власні джерела, пише угорське видання atv.hu.

351333217 195674653446222 5525526357557543810 N

За процедурою підписаний Новак агреман має надійти до Міністерства закордонних справ Угорщини для контрасигнації міністром Петером Сійярто. Рішення буде опубліковано після прибуття новопризначеного посла до Будапешта і вручення вірчих грамот президентці Угорщини. Попередником Шандора на посаді була Любов Непоп, термін виконання повноважень якої сплив у 2022 році, з того часу її обов’язки виконує Тимчасовий повірений у справах України Іштван Балог.

Чому тільки зараз?

Подання на призначення Федора Шандора послом України в Будапешті Україна зробила ще у березні 2023 року.

Як зазначають угорські ЗМІ, затримка із призначенням посла пов’язана нібито з небажанням президента України Володимира Зеленського спілкуватись з угорською президенткою. Однак варто відзначити, що наприкінці листопада минулого року Каталін Новак вже здійснила перший візит до України у рамках програми Grain from Ukraine («Зерно з України»). Як стверджують угорські ЗМІ, це «найгучніший» візит представників угорської держави до української столиці від початку війни.

Також Каталін Новак візьме участь у найближчому засіданні Кримської платформи 23 серпня в Києві, де вона особисто зустрінеться із Володимиром Зеленським. Перед поїздкою до Києва президентка республіки поїде на Закарпаття, щоб відзначити 20 серпня свято короля Святого Іштвана з угорською національною спільнотою.

Варто додати, що наразі закінчився термін повноважень і посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто, наступником якого після схвалення Києвом має стати Антал Хейзер.

Більше про нового посла в Угорщині

Нагадаємо, що Федір Шандор – туризмознавець, професор Ужгородського національного університету, який з початком війни пішов добровольцем до лав ТРО. Особливо відомим він став  після того, як читав студентам лекції просто з окопів.

Також ми раніше розповідали історію угорських волонтерів, які об’єднались навколо допомоги 68 Окремому батальйону територіальної оборони Закарпаття 101 Окремої бригади ТРО, де і проходить службу Федір Шандор та чимало інших угорськомовних закарпатців.

 

Infopost.Media
Титульне фото: Укрінформ

Коментарі