fbpx
09 Травня, 2022

Професор УжНУ Федір Шандор, який викладає з фронту, став зіркою угорських медіа

Професор УжНУ Федір Шандор, який викладає з фронту, став зіркою угорських медіа

Професор Ужгородського національного університету Федір Шандор з початку війни перебуває в складі загону територіальної оборони. Нещодавно у Facebook з’явилася фотографія, на якій він у повній амуніції та зброєю проводить навчання телефоном зі своїми студентами з кафедри туризму.

Після цього та після присвячених професору-військовому флешмобу “ягознаю” (“я його знаю” – закарпатський діалект) і шаржу, який поширили сотні користувачів, про викладача написали закордонні медіа. Зокрема, публікацію йому присвятило угорське видання HVG.

Screenshot 2022 05 09 At 18.52.24

Раніше закарпатець у відеозверненні подякував Угорщині за підтримку України.

“Мої дорогі друзі в Угорщині, я вдячний за допомогу, яку ви надаєте нашій країні та нашому краю у цій складній ситуації”, – зазначив він. – “Зустрінемось у чудовій Угорщині та термах Угорщини, обіймаємо всіх. Слава Україні! Слава Угорщині!”

279133174 545406970282381 7309839301057811512 N

“Федір Шандор – професор Ужгородського національного університету. Він викладає “Туризмознавство” прямо з окопів на сході України”, – підписав свій малюнок його автор, режисер анімації, який живе в Нью-Йорку Сашко Даниленко. – “Сподіваємось, що в підручниках майбутнього замість сусідньої країни-агресора буде дикий ліс. А пан Федір повернеться до рідної кафедри живий-здоровий, щоб внести ці зміни до навчального курсу. Але поки що він має онлайн пари кожного понеділка і вівторка о 8 ранку, і ще жодної не пропустив”.

279494235 5348418595247410 2774486417704431081 N

Також в угорській пресі згадують й етнічного угорця із Закарпаття Віктора Трошкі. Він доцент кафедри фізико-математичних дисциплін Українсько-угорського навчального інституту УжНУ.

А зараз вчений – боєць 128-ої окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади Збройних Сил України.

21 березня президія Закордонного відділення Академії наук Угорщини на своєму засіданні присудила Віктору Трошкі Почесну відзнаку імені Ороня Яноша “за вагомий внесок у розвиток науки”. Це одна з найвищих відзнак Академії наук Угорщини, якою щороку нагороджують як учених із Угорщини, так і з-за кордону.

Віктор Трошкі подякував Угорській академії наук за нагороду у відео, надісланому з фронту на сході України.

Раніше ми також публікували історію українського угорця із Бучі. Крістіан, який народився 1992 року, вже в суверенній Україні, до початку війни жив із родиною в Бучі, звідки зміг вчасно втекти від росіян. Кілька днів тому він повернувся до свого будинку в Бучі.

 

InfoPost.Media

за матеріалами Українська правда, Dailynewshungary.com, HVG.hu

Фото: Федір Шандор, Віктор Щадей / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі