28 Листопада, 2022

Президентка Угорщини відвідала Київ та Закарпаття. Чому це важливо для двосторонніх відносин

Президентка Угорщини відвідала Київ та Закарпаття. Чому це важливо для двосторонніх відносин

Президентка Угорщина Каталін Новак здійснила перший візит до України у рамках програми Grain from Ukraine («Зерно з України»). Як стверджують угорські ЗМІ, це «найгучніший» візит представників угорської держави до української столиці від початку війни.

Новак приїхала до Києва через Польщу потягом разом із прем’єр-міністром Бельгії Александром де Кроо. До Києва політики їхали звичайним поїздом, оскільки над Україною діє обмеження авіапольотів.

«Під час подорожі вони могли спокійно рухатися далі, жодного разу їм не довелося зупинятися через сигнал про повітряну тривогу. Першу неділю Адвенту президент республіки провела на Закарпатті, де запалила першу свічку Адвенту, а також відвідала церковну службу», – повідомили в дирекції комунікації Палацу Шандора.

1a3a78377a7c6cdaad8560985547e422 1669481189 Extra Large
Фото: president.gov.ua

Візит на Закарпаття

Після візиту до Києва президентка Угорщини відвідала Закарпаття, де побувала у м. Берегово. Там спільно з обласною владою вони  обговорили гуманітарні проєкти, які разом реалізовуємо на Закарпатті, Київщині та інших регіонах України.

«Поінформував Каталін Новак про безпекову ситуацію в регіоні, співпрацю з українськими угорцями та героїзм тих представників громади, які у складі ЗСУ захищають незалежність країни на фронті. Саме їхня відданість Україні нівелює будь-які спекуляції окремих суб’єктів по обидві сторони кордону щодо українських угорців на Закарпатті», – зазначив глава Закарпатської ОВА Віктор Микита.

63846199e788d 316807148 194443399778552 1295349687300625168 Njpg
Фото: Закарпатська ОВА

Також глава угорської держави відвідала дві школи. Оскільки на зустрічі була присутня голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, народна депутатка Юлія Гришина, то, ймовірно обговорювались освітні питання угорської меншини.

Позиція щодо російського вторгнення

Під час виступу на брифінгу у Києві після саміту продовольчої безпеки Новак засудила російську агресію.

«Війна в Україні є найбільш актуальним і важливим викликом у нашому регіоні. Сторони мають повернутися за стіл переговорів, мають бути відкриті дипломатичні канали, а кінцевою метою має бути досягнення справедливого миру, це в інтересах усіх нас», – зазначила вона.

За словами президентки Угорщини, «відповідальність Володимира Путіна за цю війну криштально ясна, а угорці з самого початку виступили проти непотрібного кровопролиття, болю та страждань», а в Угорщини є щонайменше «150 тисяч причин зупинити цю війну і досягти миру».

«150 тисяч причин – це 150 тисяч угорців, які мешкають на Закарпатті на території України. Вже чимало етнічних угорців віддали своє життя за захист України. Відповідальність Владіміра Путіна за цю війну очевидна і угорці завжди і у всьому виступали проти цього страждання і кровопролиття. Ми є сусідами з Україною і наші сусіди можуть покладатися на нашу допомогу. Сусіди завжди залишатимуться сусідами», – зазначила Новак.

Що передбачає Grain from Ukraine

Каталін Новак запросили до Києва у рамках проекту Grain from Ukraine («Зерно з України»). У річницю Голодомору українська влада запустила програму, спрямовану на підтримку експорту зерна до голодуючих країн. Окрім президентки Угорщини на київському відкритті програми доставки зерна до країн третього світу також були офіційно присутні прем’єр-міністри Бельгії, Литви та Польщі, де вони зустрілися із Володимиром Зеленським.

Угорщина виявила ініціативу надати у рамках програми суму, що відповідає ціні та транспортним витратам на 10 тис. тонн пшениці, тобто 3,5 млн доларів. За словами Каталін Новак, це найбільший обсяг гуманітарної допомоги в історії Угорщини.

***

Для ширшого розуміння контексту угорсько-українських відносин та символічності візиту Каталін Новак в Україну рекомендуємо прочитати нову колонку Віталія Портникова для InfoPost.Media «Хід королевою».

 

InfoPost.Media за матеріалами угорських та українських ЗМІ


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі