fbpx
06 Листопада, 2021

Потрібно більше угорсько-українських історій успіху: угорський аналітик про шкоду російських фейків на Закарпатті

Потрібно більше угорсько-українських історій успіху: угорський аналітик про шкоду російських фейків на Закарпатті

Угорщина відстежує інформаційні повідомлення, які використовуються для напруження угорсько-українських відносин. Останнім часом таких стає все більше.

Про це під час ІІ-го форуму ідей та рішень “Re:Open Zakarpattia” заявив керівник центру геополітики в Колегіумі Матіяша Корвінуса Аттіла Демко.

Img 1952111

Аналітик навів приклад підпалу офісу угорського культурного товариства в Ужгороді як ознаку того, що Росія готова і прагне використовувати не тільки пропаганду, а й насильство.

Однією із останніх ілюстрацій того, як використовує Російська Федерація інструмент дезінформації, Аттіла Демко назвав інформаційну кампанію про нібито переміщення угорських військ до кордонів України. Вона поширилась як в українських, так і в угорських ЗМІ на тлі напруження відносин через газовий контракт Угорщини та Росії. Infopost раніше детально аналізував канали, якими ці фейки поширювались та дослідив джерела їх походження.

Тоді у західній Угорщині дійсно пройшли спільні угорсько-німецькі військові тренування, які відвідав прем’єр Угорщини Віктор Орбан. Однак жодних заяв щодо України чи Закарпаття у ході навчань не робилось і вони не мали до цього відношення.

“Можна було, звісно, спростувати цю інформацію. Але коли жителі України чи Угорщини вже її побачили, то шкоди репутації вже завдано”, – зазначив аналітик. – “Я намагаюсь в угорських ЗМІ поширювати інформацію про те, що відбувається, але не впевнений, що в Україні це теж поставлено на належному рівні. Ми маємо працювати більше, щоб протидіяти розпалюванню національної ворожнечі”.

За словами керівника центру геополітики, часто негатив надходить не тільки з Росії. Як приклад він навів діяльність центру “Миротворець”, потрапляння до списку якого угорських топ-посадовців за начебто антиукраїнську риторику шкодить взаємовідносинам двох країн.

“До 2014 року Україна сприймалась в Угорщині як один із найкращих партнерів, зараз ця ситуація змінилась, відчувається напруження. В одному із закладів Мукачева після зауваження я мусив навіть показати угорський паспорт, аби довести, що я угорець і не можу розмовляти українською. Росіяни це питання дуже розумно використовують, щоб підірвати дружбу, налагоджену між нашими народами ще з 1991 року”.

За словами Аттіли Демко, потрібно більше говорити про історії успіху в угорсько-українських взаємовідносинах, а не споживати російську пропаганду.

“Коли президент Зеленський привітав угорську спільноту два роки тому, то вся Угорщина аплодувала йому за це. Такі маленькі позитивні нюанси можуть змінити ситуацію на краще”, – резюмував він.

Слід зазначити, що раніше з’явились результати рейтингу “Індекс стійкості до дезінформації в Центральній і Східній Європі” (Disinformation Resilience Index, DRI). За ними найвищу стійкість до дезінформації Росії та Китаю серед 10 досліджуваних країн продемонстрували українці.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі