30 Листопада, 2021

Польща посилює карантинні вимоги, однак вони не стосуватимуться вакцинованих

Польща посилює карантинні вимоги, однак вони не стосуватимуться вакцинованих

Уряд Польщі на тлі зростання кількості інфікованих та появи нового штаму коронавірусу посилить карантинні вимоги в країні. Однак вони не стосуватимуться вакцинованих громадян.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Адам Недзельський після засідання кризової команди, передає RMF24.

Poland Covid

За його словами, таке рішення пов’язане не тільки з ризиками, які створює поява у Європі нового штаму “Омікрон”, а й розвитком епідемії у Польщі.

“Ми скорочуємо обмеження на кількість відвідувачів з 75% до 50% у закладах харчування, готелях, закладах культури, церквах, спортзалах. Але вакциновані люди у цих обмеженнях не враховуються”, – повідомив Недзельський.

Так, за новими обмеженнями, на великих подіях типу весіль, максимальна кількість учасників має становити 100 осіб (до цього ліміт становив 150). Спортивні події можна буде проводити з максимум 250 учасниками, замість 500 раніше.

50-відсотковий ліміт заповнюваності (раніше 75%) стосуватиметься церков, ресторанів, готелів та культурних закладів, таких як кінотеатри, театри, опери, філармонії, будинки та культурні центри, а також під час концертів і циркових вистав, на спортивних майданчиках, в басейнах та аквапарках.

Посилити відповідальність за дотримання польським бізнесом та громадянами нових карантинних вимог в уряді обіцяють за допомогою посилення перевірок.

За словами Адама Недзельського, Польща знаходиться на піку четвертої хвилі епідемії і в наступні тижні кількість випадків за гіршого сценарію стабілізується, за кращого – почне спадати. Така тенденція вже простежується у Люблінському та Підляському воєводствах, але в деяких і далі продовжується зростання.

Також Польща з 1 грудня збільшує термін самоізоляції після в’їзду для невакцинованих мандрівників з 10 до 14 днів. Слідом за рештою європейських країн, Польща призупинить також авіарейси з семи африканських країн – ПАР, Ботсвани, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве.

Нагадаємо, посилення карантинних обмежень у Словаччині призвело до того, що словаки почали їздити “на закупи” до сусідніх угорських міст. Оскільки у Словаччині закриті ресторани та магазини (крім тих, які продають товари першої необхідності), то жителі прикордонних міст виїжджають до Угорщини, де можна вільно пересуватись за наявності медичної маски.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі