fbpx
11 Квітня, 2022

Орбан з Путіним готуються до “розколу” Словаччини – спікер парламенту

Орбан з Путіним готуються до “розколу” Словаччини – спікер парламенту

За словами спікера словацького парламенту Бориса Коллара (голова правої популістичної партії Sme Rodina), Віктор Орбан за допомогою Владіміра Путіна готується перекроїти кордони Словаччини.

Про це він заявив під час теледебатів, повідомляє словацький новинний портал Ma7.

Борис Коллар

За словами Бориса Коллара, російська агресія в Україні може вплинути й на європейську мирну систему. Цим може скористатися Віктор Орбан для поділу сусідньої країни.

За словами спікера словацького парламенту, він неодноразово говорив про загрозу з боку Угорщини.

“Вони говорять про Велику Угорщину, купують у нас нерухомість, роздають паспорти! І це не жарт!”, – зазначив у своєму виступі Борис Коллар.

Він вважає, що підрив міжнародної системи росіянами також загрожує суверенітету Словаччини. На його думку, Віктор Орбан з часом може скористатися цією ситуацією.

В Угорщині відреагували на заяву словацького політика.

Так, речник Міністерства закордонних справ Угорщини Томаш Менчер порадив спікеру словацького парламенту “звернути увагу, що ми живемо у XXI столітті”. За його словами, була проведена велика робота для того, щоб співробітництво між Угорщиною та Словаччиною продовжувало розвиватися. Обидві країни отримують від цього вигоду.

“Ми разом досягли хороших результатів і готові розвивати наші відносини в рамках Європейського Союзу, членами якого ми обидва давно є”, – зазначив Менчер.

Заява Коллара про купівлю нерухомості стосується жовтневих новин про те, що уряд Угорщини таємно купує цінну нерухомість у Словаччині. Тоді міністр закордонних справ Словаччини звернувся до Петера Сійярто за поясненнями.

Іван Корчок заявив, що про купівлю угорцями нерухомості його поінформували в пресі і висунув до Угорщини вимогу проінформувати щодо подальших програм угорського уряду в Словаччині. Тоді уряд Угорщини відступив, заявивши, що не буде створювати інвестиційний фонд на суму 400 мільйонів євро (близько 140 мільярдів форинтів) для купівлі сільськогосподарських земель у транскордонних регіонах.

А Міністерство закордонних справ Словаччини у результаті ініціювало зміни у процедурі придбання нерухомості на території країни іноземцями.

Тим часом купівля історичних будівель Угорщиною в Кошице продовжується. У центрі словацького міста Кошице, що знаходиться під охороною держави як пам’ятка, вже є кілька історичних будинків, які фактично є державною власністю Угорщини.

 

InfoPost.Media

Фото: Ma7


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі