У центрі словацького міста Кошице, що знаходиться під охороною держави як пам’ятка, вже є кілька історичних будинків, які фактично є державною власністю Угорщини.
У червні 2021 року словацьке видання Korzar повідомило про те, що “уряд Орбана купив прибуткові об’єкти нерухомості у центрі Кошице“.
Йдеться про те, що кілька об’єктів нерухомості у Кошицях стали власністю уряду Угорщини. Так угорське консульство купило для власних потреб дві будівлі, які знаходяться у “охоронній заповідній зоні” міста, де знаходяться пам’ятки архітектури.
У Кошице не всі міські депутати підтримали продаж історичних будівель для потреб сусідньої держави. Утім це наразі не заборонено законами Словацької Республіки.
Тим часом купівля історичних будівель Угорщиною в Кошице продовжується.
Остання покупка – це будинок, що знаходиться у безпосередній близькості від собору святої Єлизавети (Алжбети), пише SME. Це національна пам’ятка культури, в якій колись розташовувався єзуїтський університет. Під час “Оксамитової революції” в листопаді 1989 року ця будівля слугувала резиденцією для громадянського форуму. Будівля безпосередньо примикає до архієпископської канцелярії, довгий час там розташовувався банк.
Минулого року пам’ятка у центрі Кошице змінилася не лише візуально (тут проведено капітальний ремонт), а й змінила свого власника. Придбала його організація, пов’язана з Угорським державним фондом.
Починаючи з XIV століття Кошице стають другим за значенням містом Словаччини, яка тоді входила до Королівства Угорщина. У 1919 році за умовами Тріанонського договору перейшло під юрисдикцію Чехословаччини. У 1938-1944 роках місто було окуповане Угорщиною. Після Другої світової війни Кошице стало частиною Чехословаччини, а після “Оксамитової революції”, з 1993 року – незалежної Словаччини.
Слід також зазначити, що у крипті собору святої Єлизавети в Кошице похований прах Ференца ІІ Ракоці – керівника національно-визвольної війни угорського народу 1703—1711 років.
Угорський уряд також зробив свій внесок у новий музей у Нижніх воріт в Кошице. Також минулого року уряд Орбана виділив понад 4 млн євро на відновлення церков у південній Словаччині.
Фото: SME
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.