fbpx
28 Жовтня, 2021

Україна запропонувала Польщі міжнародний аудит пунктів пропуску на спільному кордоні через черги

Україна запропонувала Польщі міжнародний аудит пунктів пропуску на спільному кордоні через черги

Українське Мінінфраструктури запропонувало польським колегам провести незалежний міжнародний аудит роботи пунктів пропуску на українсько-польському державному кордоні. Таку пропозицію висловив глава міністерства Олександр Кубраков керівнику польського відомства Анджею Адамчику.

Пропозиція з’явилась  у ході обговорення проблеми з дозволами на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень та конкретних проектів з розвитку пасажирських і вантажних перевезень між Україною та Польщею.

Punkt Granica

За словами Олександра Кубракова, польська сторона наполягає на тому, що надання дозволів напряму залежить від покращення ситуації з чергами на українсько-польському кордоні.

“Однак, і ми це неодноразово проговорювали на міжнародних зустрічах, проблеми з чергами спостерігаються з двох сторін. Це підтвердять і українські перевізники”, – зазначив міністр. – “Щоб вийти з цієї ситуації, ми запропонували провести незалежний міжнародний аудит роботи прикордонних та митних служб, виявлення вузьких місць, а за результатами проведеного аудиту прийняти відповідні спільні рішення які покращать ситуацію на кордоні”.

Як зазначають у відомстві, Україна здійснює низку проєктів для покращення умов для перевізників і пасажирів, у тому числі новими дорогами, налагодженням залізничного сполучення та модернізацією пунктів пропуску.

Так, важливими відправними точками Мінінфраструктури назвало:

  • початок будівництва пасажирської ділянки в пункті пропуску “Краківець”;
  • початок будівництва в пункті пропуску “Шегині”;
  • облаштування сервісної зони перед пунктом пропуску “Ягодин”;
  • розвиток 262-кілометрового маршруту Краківець — Львів;
  • розвиток дороги М-07 Київ — Ковель — Ягодин — від кордону до Ковеля, капітальні ремонти 59 км доріг до кордону в рамках “Польського кредиту”;
  • початок будівництва гілки залізниці з Польщі в Трускавець (відновлення залізничної колії на території України у сполученні Мальховіце — Нижанковичі).

До речі, у вересні на Львівщині почали будівництво нового пункту пропуску з Польщею “Нижанковичі – Мальховіце”, завершити яке планують через чотири роки. Наразі на Львівщині функціонують шість автомобільних пунктів пропуску на кордоні із Польщею, один піший та чотири залізничні. При цьому на Львівщині планують побудувати всього шість нових пунктів пропуску на кордоні з Польщею.

 

InfoPost.Media

Фото: ua.news


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі