fbpx
10 Січня, 2022

Новий етап вакцинації: які країни Європи зробили щеплення проти COVID-19 обов’язковим?

Новий етап вакцинації: які країни Європи зробили щеплення проти COVID-19 обов’язковим?

Оскільки у Європі зростає кількість випадків COVID-19, все більше уваги приділяється тому, щоб переконати невакцинованих отримати щеплення. Поки-що заходи варіюються від COVID-перепусток до карантину для тих, хто не пройшов вакцинацію.

Однак зараз все більше країн розглядають питання про обов’язкову вакцинацію. У грудні президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн закликала до обговорення цієї теми в ЄС, пише Euronews.

vaccination europe

У багатьох країнах вже зараз існують обов’язки щодо вакцинації дітей, наприклад, для імунізації проти кору. Однак експерти з етики кажуть, що важче вимагати щеплення від дорослих. Ось як ставляться до обов’язкової вакцинації від COVID у Європі.

Австрія

З 1 лютого вакцинація в Австрії стане обов’язковою. Це стане першим випадком обов’язкової вакцинації в Європі.

На такий крок австрійська влада пішла через кілька днів після того, як Австрія спробувала обмежити пересування невакцинованих. Канцлер Австрії Олександр Шалленберг заявив, що це єдиний спосіб вийти із замкненого кола хвиль вірусу.

Греція

Греція почне штрафувати людей старше 60 років, які не роблять щеплення. Їх оштрафують на 100 євро на місяць, якщо вони не отримають дозу вакцини до 15 січня.

Прем’єр-міністр Кіріакос Міцотакіс захищав таке рішення, заявляючи, що 90% смертей від COVID-19 були зафіксовані серед старшої групи населення.

З вересня Греція також вимагатиме, щоб вакцинацію медичних працівників у державних та приватних закладах. Нещодавно в країні також посилили обмеження щодо невакцинованих.

Німеччина

Очікується, що німецькі депутати найближчим часом проголосують за обов’язковість вакцинації. Олаф Шольц, який має стати канцлером Німеччини, заявив, що буде голосування в Бундестазі, і він сподівається на позитивний його результат.

У той же час представник “зелених” Роберт Хабек, якому прогнозують посаду віце-канцлера нового уряду вважає, що “примусова вакцинація буде далекосяжним посяганням на свободу особистості. Але вона захищає життя і, зрештою, свободу суспільства”.

За його словами,  щоб утримати перевагу в майбутньому та запобігти п’ятій хвилі COVID-19, уряд Німеччини повинен вже зараз підготуватися до загальнообов’язкової вакцинації.

Ангела Меркель, яка раніше заявляла, що вакцинація не буде обов’язковою, 2 грудня заявила, що підтримала б рішення про обов’язкову вакцинацію, будучи депутатом Бундестагу.

Італія

5 січня Італія оголосила, що вакцинація проти COVID стане обов’язковоюи для людей старше 50 років. Це сталося на тлі рекордного сплеску заражень коронавірусом на початку 2022 року.

У квітні минулого року Італія стала однією з перших країн, яка запровадила вакцинацію для медичних працівників, щоб захистити пацієнтів. Згодом це рішення поширили на вчителів, військових, поліцейських та рятувальників. З 5 січня 2022 року до переліку професій, де вакцинація є обов’язковою, додали працівників університету.

Франція

З вересня Франція вимагає вакцинації проти COVID-19 працівників охорони здоров’я, пожежників і транспортних працівників. Працівники, які контактують з населенням, повинні мати медичний талон, який підтверджує вакцинацію, одужання від коронавірусу чи негативний результат ПЛР-тесту.

Для доступу до барів, ресторанів, тренажерних залів і багатьох заходів також необхідний сертифікат вакцинації.

Міністр охорони здоров’я Олів’є Веран заявив, що обов’язкова вакцинація не є “вибором, який зробила Франція”, пояснивши, що для дорослих її запровадити буде складніше, ніж для дітей.

Великобританія

Вакцини проти COVID-19 стануть обов’язковими для працівників охорони здоров’я та соціальних служб до 1 квітня, заявив міністр охорони здоров’я Великобританії Саджид Джавід у листопаді, коли кількість випадків COVID-19 різко зросла.

Однак, на його думку, Великобританія навряд чи коли-небудь розгляне обов’язковість вакцин для широких мас населення.

Швеція

Уряд Швеції наразі не планує вводити обов’язкову вакцинацію.

“Забезпечення добровільності вакцинації, формування довіри та допомога громадянам приймати обґрунтовані рішення виявилося успішним у досягненні високого рівня вакцинації у Швеції”, – заявив речник міністерства охорони здоров’я.

З 1 грудня у Швеції введено перепустку для входу на масові заходи в закритих приміщеннях, де бере участь понад 100 осіб. Перепустка підтверджує, що її власник був повністю вакцинований, має негативний тест на коронавірус або свідоцтво про одужання від хвороби.

Угорщина

В Угорщині вакцинація потрібна медичним працівникам, вчителям державних шкіл та людям, які працюють у державних установах. Приватним компаніям дозволено вирішувати, потрібно робити працівникам щеплення чи ні.

Угорські чиновники, у тому числі прем’єр-міністр Віктор Орбан, закликали громадян зробити щеплення якомога швидше.

І хоч до Конституційного суду Угорщини було направлено сотні позовів з метою оскаржити урядові постанови про обов’язковість вакцинації, суд визнав їх конституційними.

Данія

Прем’єр-міністр Метте Фредеріксен заявила, що уряд “дуже б хотів, щоб це рішення приймала особа”.

Данія впровадила COVID-перепустку, для отримання якої потрібне підтвердження вакцинації, одужання від коронавірусу або негативний ПЛР-тест. Сама перепустка необхідна, щоб отримати доступ до більшої частини громадського простору, включаючи ресторани, кінотеатри та перукарні.

Швейцарія

Уряд Швейцарії стверджує, що “юридично загальне зобов’язання щодо вакцинації населення виключено”.

“Прозора та зрозуміла інформація має дозволити кожній людині вільно приймати рішення”, – зазначили у службі охорони здоров’я.

Однак уряд або місцеві кантони можуть вводити вакцинацію для “вразливих груп людей і певни людей за дуже суворих умов”. Однак “примусити” зробити щеплення нікого не можна.

Нещодавно на референдумі швейцарці проголосували за заходи проти COVID-19, включаючи збереження медичних пропусків для доступу до громадських місць.

Латвія

У Латвії діють обмежувальні заходи щодо невакцинованих людей.

З 15 грудня працівники для доступу до роботи повинні пред’явити довідку про щеплення від COVID-19 або довідку про одужання. У державних установах це стосується і людей, які працюють віддалено. Латвія вимагає вакцинації лікарів, вчителів та людей у ​​будинках соціальної допомоги.

Для доступу до роздрібних магазинів, культурних заходів та ресторанів також потрібна перепустка, яка підтверджує вакцинацію від COVID-19 або одужання від вірусу.

Міністр охорони здоров’я пан Даніелс Павлюц публічно заявив, що Латвія розглядає рішення інших країн щодо обов’язкової вакцинації, і може також використати такий підхід.

Крім того у Латвії заборонили невакцинованим депутатам брати участь у голосуваннях та призупинили виплату зарплати.

Словенія

У Словенії немає обов’язкових щеплень від коронавірусу.

“Ми згідні з президентом Єврокомісії, що питання про обов’язкову вакцинацію потрібно обговорювати в масштабах ЄС. У будь-якому випадку спочатку необхідно досягти ширшого суспільно-політичного консенсусу щодо можливого впровадження”, – зазначили у МОЗ.

Болгарія

У Болгарії немає обов’язкових щеплень для професійних або певних вікових груп. Однак наприкінці жовтня країна впровадила медичний пропуск, який можна отримати, маючи негативний результат тесту на COVID-19, сертифікат вакцинації або свідоцтво про одужання. З ним можна отримати доступ до ресторанів, кінотеатрів, концертів, спортзалів та інших громадських місць.

Польща

У Міністерстві охорони здоров’я Польщі заявили, що готуються до введення обов’язкової вакцинації для медичних працівників з 1 березня.

Вони також готуються запровадити подібні вимоги для вчителів та військових і поліцейських.

Словаччина

Президентка Словаччини Зузана Чапутова заявила, що обов’язкова вакцинація від коронавірусу, ймовірно, буде необхідним заходом у боротьбі з пандемією. За її словами, Словаччина розглядає це як “дуже реалістичний варіант”, зважаючи на “вакцинаційний” курс Австрії, Угорщини та Польщі.

Особливість Словаччини у відношенні до вакцинації специфічна тим, що більше половини населення є прихильниками різноманітних теорій змов та відмовляється від неї через страх. Очікується, що тут вакцинація може стати обов’язковою для певних професійних груп населення.

Румунія

Ще у вересні минулого року президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що вакцинація від коронавірусу мала би стати обов’язковою для деяких професій. Таку заяву він зробив на тлі початку чергової хвилі епідемії. Передусім це стосується працівників медичної сфери.

Наразі уряд аналізує, які заходи решти країн ЄС найбільше вплинули на прискорення вакцинації, і обіцяє застосувати їх у Румунії.

Однак в одному зі свіжих інтерв’ю міністр охорони здоров’я Акександру Рафіла заявив, що вакцинація проти COVID-19 хоч і залишається дуже важливою, але вона не має бути обов’язковою в Румунії.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі