fbpx
11 Лютого, 2022

Мінінфраструктури модернізує пункти пропуску в Ужгороді, Чопі та Ягодині

Мінінфраструктури модернізує пункти пропуску в Ужгороді, Чопі та Ягодині

Міністерство інфраструктури України планує оновити інфраструктуру у пунктах пропуску через держкордон для всіх видів транспорту. Відповідні повноваження МІУ отримало на засіданні Кабміну 10 лютого 2022 року.

Таким чином Мінінфраструктури стало профільним органом, який займатиметься розвитком інфраструктури в пунктах пропуску, повідомили у Міністерстві.

Ягодин Дорогуськ

Це дасть змогу модернізувати наявні пункти пропуску та розвивати нові.

“Це рішення дає старт модернізації прикордонної інфраструктури, а саме міжнародних автомобільних пунктів пропуску. Зокрема, “Ягодин – Дорогуськ”, “Ужгород – Вишне-Німецьке” та “Чоп – Захонь”. Наш флагманський проект – модернізація та розвиток МАВП “Ягодин – Дорогуськ”. Через нього здійснюється 40% усіх автомобільних вантажоперевезень в Україні. Модернізація пунктів пропуску, підвищення їхньої пропускної спроможності – частина зобов’язань України в рамках домовленостей з нашими західними сусідами, зокрема Польщею”, – зазначив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

За його словами, першочергово планують налагодити процеси модернізації автомобільних пунктів пропуску, створити комфортний простір для користувачів. Також МІУ планує вирішити проблему з чергами на українському кордоні.

“Проблеми на кордонах довгий час були додатковим аргументом для наших польських колег у перемовинах щодо обміну міжнародними дозволами на автомобільні вантажні перевезення. І хоч зрозуміло, що проблеми існують по обидва боки кордону і питання далеко не лише в інфраструктурі, облаштування пунктів пропуску – базова передумова підвищення ефективності роботи усіх служб”, – зауважив заступник Міністра інфраструктури України Мустафа-Масі Найєм.

Варто додати, що на сьогодні в Україні функціонують 100 пунктів пропуску для автомобільного сполучення, включаючи міжнародні, міждержавні та місцеві. З них відповідно до міжнародних договорів функціонують 74 міжнародні та міждержавні пункти пропуску для автомобільного сполучення. З них повністю необладнаними (непобудованими) залишаються 33.

Ще близько 20 пунктів пропуску мають збудовану за радянських часів інфраструктуру, потребують суттєвої реконструкції як застарілі та не відповідальні сучасним вимогам.

Варто нагадати, що з 10 лютого АТ “Укрзалізниця” зняла всі обмеження на залізничний транзит до Польщі.

Раніше Польська залізниця (PKP SA) звинуватила “Укрзалізницю” у блокуванні транзитних залізничних перевезень зі Сходу через територію України до Польщі. Припинення транзиту почалось ще з 30 листопада 2021 року. Також у PKP заявили, що Україна з 20 січня оголосила про повне припинення експорту з України до Польщі вантажних вагонів, які належать Укрзалізниці. Тому компанії PKP LHS доведеться користуватися приватними вагонами для перевезення руди.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі