fbpx
21 Квітня, 2022

Чеську газету спіймали на маніпуляції щодо мільярдної допомоги українським біженцям

Чеську газету спіймали на маніпуляції щодо мільярдної допомоги українським біженцям

На першій сторінці чеської газети DNES у середу, 13 квітня, вийшла стаття, яка маніпулює позитивним ставленням пересічних чехів до українських біженців. У публікації під заголовком “Під прикриттям. Чергові мільярди для біженців” йдеться про те, що чеський уряд нібито таємно затвердив виділення 4,6 млрд. крон на адаптацію біженців з України.

Також цей матеріал вийшов у інтернет-версії видання, повідомляють дослідники проекту Mediamonitoring.

Fqnsln9xmaengmv

Однак в чеському уряді запевняють, що виділення коштів не було секретом. Це був заздалегідь оголошений пункт засідання уряду. Про це заявив, наприклад, міністр освіти, молоді та спорту Чеської республіки Петр Газдік у своєму Twitter.

У асоціації “Milion chvilek pro demokracii” стверджують, що видання DNES належить чеському експрем’єру з антиєвропейськими настроями, мільярдеру Андрею Бабішу.

“Чи це випадково, що текст, написаний мовою, яка викликає негативні емоції, співзвучний нині популістській ноті власника MF DNES Андрея Бабіша? Саме він починає зловживати нинішньою кризою та нещастям українців, які тікають від війни, у боротьбі за свої політичні цілі. На жаль, цьому сприяє й часто дуже невдала комунікація нинішньої влади з професійною та непрофесійною громадськістю. Звісно, ​​ЗМІ мають повідомляти про перевищення влади. Але маніпулятивний стиль спілкування – це інша справа?”, – зазначають в асоціації.

Варто додати, що “Milion chvilek pro demokracii” – чеська політична організація, яка організувала протести та демонстрації проти уряду прем’єр-міністра Чехії Андрея Бабіша та проти російського вторгнення в Україну 2022 року.

“Великі ЗМІ допомагають. Вони згладжують краї, пояснюють, роблять версії своїх сайтів українською, збирають матеріальну допомогу, дарують рекламні місця на мільйони, їхні власники жертвують ще мільйони крон. ЗМІ переслідуваного депутата, агробарона та комерційного ксенофоба загострює справу”, – пише журналіст видання Reflex Мартін Бартковський.

За даними чеських фактчекерів, в соцмережах поширюють також фейкову публікацію газети DNES під назвою “Українці в дорогих позашляховиках виїдають Чехію”. Однак в газеті така публікація не виходила, на сайті видання такої статті теж немає.

Нагадаємо, що засновник та власник інтернет порталу Seznam.cz, який є головним ресурсом-пошуковцем у Чеській Республіці, один з найбагатших чеських підприємців Іво Лукачович оголосив про пожертву для України у розмірі 100 мільйонів чеських крон.

 

InfoPost.Media

Фото: Václav Smolka / Twitter


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі