fbpx
25 Жовтня, 2021

Кошицький край викупить колишній напівзруйнований курорт у приватних інвесторів за €769 тисяч

Кошицький край викупить колишній напівзруйнований курорт у приватних інвесторів за €769 тисяч

Кошицький самоврядний край (КСК) прийняв рішення викупити у приватної компанії площу колишнього курорту Собранецькі Лазні (Sobranecké kúpele). Вартість, в яку оцінили нерухомість, становить 769 тисяч євро.

Напівзруйнований курорт у місті Собранце не використовувався з 2004 року. Кошицький самоврядний регіон має намір відновити та оживити його.

Kosice Ua

“Сонячні ванни називалися словацькими Карловими Варами, що свідчить про їхню славу та якість мінеральних ресурсів. Історія цих лазень починається з 14 століття і ми несемо відповідальність за збереження цієї спадщини. Курорт майже два десятиліття занепадає”, – сказав голова Кошицького самоврядного краю Растислав Трнка (Rastislav Trnka).

Він зазначив, що “Собранецькі лазні” знаходиться в районі, якому терміново потрібні нові робочі місця та можливості для розвитку.

“Ми припускаємо, що оновлення курортної зони може принести від 80 до 120 робочих місць у район Собранце, оживити ділове середовище, туризм та розширити послуги в регіоні”, – сказав він.

Варто зазначити, що вода в “Собранецьких лазнях” є природною і сильно мінералізованою. Вона підходить для лікування шкірних захворювань, деяких захворювань внутрішніх органів травлення та захворювань опорно -рухового апарату. Вода походить із чотирьох джерел та трьох гідрогеологічних свердловин у цьому районі.

 

Читай також:

 

Нинішнім власником колишнього курортного комплексу є компанія TRADE City a.s., яка перебуває у стадії ліквідації.

У виступах депутати погодилися, що Собранецькому краю потрібно допомогти. Однак деякі з них звернули увагу на ризик того, наскільки КСК зможе забезпечити оновлення та розвиток курорту, особливо з точки зору фінансів.

За купівлю проголосував 51 депутат, проти ніхто не був, один утримався.

Після покупки, за словами Растислава Трнки, регіон здійснить подальші кроки, включаючи придбання земель, що залишилися, і питаня яких необхідно врегулювати.

“Ми розпочнемо так званий торгівельний конкурс, який має відповісти, що, які послуги та в якій мірі потрібно надавати у цій сфері. Після цього відбудеться архітектурний конкурс, який відповість, як має виглядати все це, і паралельно, коли ми все підготуємо та впровадимо в деяких частинах комплексу, ми будемо шукати приватного інвестора, який профінансує сам курорт, тобто бізнес-частину, якою він також має управляти”, – сказав журналістам голова КСК.

За словами Растислава Трнки, весь процес займе від двох до п’яти років. Він оцінив необхідні інвестиції в ділову частину курорту в 10-20 мільйонів євро. Це буде друга така закупівля, яку здійснив Кошицький самоврядний край. Цього року він також купив територію напівзруйнованих Турзовських лазень у Гельніце за 346 тисяч євро, щоб забезпечити їх комплексний ремонт.

Варто нагадати, що нещодавна новина навколо придбання ріллі у Словаччині за кошти спеціального Фонду приватного капіталу за фінансування уряду Угорщини спровокувала цілий скандал. Зокрема у контексті згадалася і купівля нерухомості, а саме будівель, що мають статус історичних пам’яток, у словацькому місті Кошице.

 

InfoPost.Media за матеріалами ta3.com

Фото: ta3.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі