fbpx
23 Жовтня, 2021

У Кошицях руйнується одна з найцікавіших будівель – держава не має грошей на реставрацію

У Кошицях руйнується одна з найцікавіших будівель – держава не має грошей на реставрацію

Нещодавно у Словаччині спалахнув скандалу навколо купівлі з боку уряду Віктора Орбана трьох національних культурних пам’яток в історичному центрі Кошице.

Однак у зв’язку з купівлею нерухомості іноземною державою мер центральної частини Кошице (“Старе місто”) Ігор Петровчик критикує недостатню турботу Словаччини про власні пам’ятки архітектури.

7403881 1200x

На думку Петровчика, рішення про те, що держава хоче бути поінформованою про те, кому належать національні пам’ятки культури є правильним.

Починаючи з 15 жовтня кадастрові служби будуть зобов’язані інформувати відповідні держоргани, зокрема і МЗС, у разі реєстрації операцій з нерухомістю іншими країнами.

“Адже це наш національний скарб, їх доля не може бути нам байдужою. Муніципалітет немає фінансових коштів для придбання та реконструкції історичних будівель, якими власники розпоряджаються після реституції, оскільки їхнє управління є дорогим і складним. Тому я вважаю, що це хороший крок, і як мер Старого міста я хотів би закликати уряд Словаччини та відповідних міністрів подбати про нерухомість, де розташовані органи державної влади, оскільки часто вони є ганьбою для історичних центрів”, – зазначив міський голова.

Як приклад гарного, але занедбаної пам’ятки культури Петровчик  наводить будівлю за адресою Рузвельта, 8, де нині розміщується Регіональне управління охорони здоров’я в Кошице.

Будівля, якій більше 100 років, перебуває у державній власності.

Тому міський голова історичного центру Кошице закликає державу більше приділяти уваги унікальним пам’яткам. Адже рано чи пізно доведеться їх продавати приватним інвесторам, за умови збереження надбання культури та історії.

 

InfoPost.Media за матеріалами kosice.korzar.sme.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі