fbpx
29 Квітня, 2022

Глава російської розвідки заявив, що США та Польща планують поділ України

Глава російської розвідки заявив, що США та Польща планують поділ України

Глава російської зовнішньої розвідки у четвер, 28 квітня, звинуватив Сполучені Штати та Польщу в змові з метою отримати сферу впливу в Україні. Офіційна Варшава назвала заяву дезінформацією, спрямованою на те, щоб посіяти недовіру серед прихильників Києва.

Голова російської Служби зовнішньої розвідки (СВР) Сергій Наришкін, посилаючись на неопубліковані розвідувальні дані, заявив про плани США та Польщі як союзників по НАТО відновити контроль Польщі над частиною західної України. Про це пише Reuters.

“Згідно з розвідувальними даними, отриманими Службою зовнішньої розвідки Росії, Вашингтон і Варшава працюють над планами встановлення жорсткого військового та політичного контролю Польщі над своїми історичними володіннями в Україні”, – сказав Наришкін у заяві, оприлюдненій СВР.

Україна Польща

Польща спростувала цю заяву і заявила, що це дезінформація, яку поширює Москва.

“Брехня про нібито плани Польщі напасти на Західну Україну повторювалася вже кілька років”, – сказав Станіслав Зарин, речник координатора спецслужб Польщі. – “Мета російської пропаганди – сприяти недовірі між Україною та Польщею, підірвати співпрацю PL-UA”.

У СВР заявили, що за американо-польським планом польські “миротворчі” сили без мандату НАТО увійдуть у частини західної України, де ймовірність зіткнення з російськими силами низька.

Варто додати, що СВР, яка після розпаду Радянського Союзу в 1991 році взяла на себе більшість функцій КДБ радянської епохи зовнішнього шпигунства, не опублікувала своїх доказів. Reuters не зміг перевірити звинувачення.

Високопоставлений російський депутат, сенатор Андрій Клімов, заступник голови комітету Ради Федерації із закордонних справ, також заявив у четвер, що Польща планує встановити контроль над частиною України. Проте і він не надав жодних доказів на користь своєї заяви.

Росія вже кілька днів сигналізує про те, що конфлікт може закінчитися примусовим поділом України.

Варто зазначити, що Польща є одним із найрішучіших прихильників України в її опорі військовому вторгненню Росії, пересилаючи зброю через кордон та приймаючи близько трьох мільйонів українських біженців. А впевненість, що їхня країна має прийняти вимушених переселенців, висловлюють 91% поляків.

 

InfoPost.Media

Фото: Reuters


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі