fbpx
29 Квітня, 2022

ФЕЙК: Міноборони Румунії спростувало новину про рух американської техніки в Україну

ФЕЙК: Міноборони Румунії спростувало новину про рух американської техніки в Україну

Міністерство національної оборони Румунії (MApN) попередило, що новина, опублікована на різних онлайн-платформах про те, що колона американської військової техніки рухається з території Румунії в Україну, є неправдивою.

У Міноборони стверджують, що на знімках, на яких базується ця дезінформація, дійсно військові машини армії США. Це частина тих, які були розгорнуті на базі Михайла Когальнічану на початку цього року, пише mesageruldesibiu.ro.

американські війська в Румунії

У середу, 27 квітня, американська техніка в супроводі спецтехніки військової поліції румунської армії вирушила на полігон Бабадаг, щоб провести ряд навчань, запланованих раніше Румунією разом з союзниками.

“Технічні навчальні заходи проводяться військовослужбовцями країн-союзників, які дислокуються в нашій країні, в рамках заходів з посилення безпеки східного флангу НАТО. Тому такі колони військової техніки не тільки з США, а й Бельгії, Франції, Італії, Великобританії чи Португалії можна буде побачити під час переміщення між стаціонарними базами та навчальними центрами”, – зазначили в Міноборони. 

У міністерстві закликали перевіряти новини, що публікуються в інтернеті та мають явний тривожний характер, за допомогою інструментів Міністерства національної оборони щодо інформування громадськості як на офіційному сайті установи, а також на офіційних сторінках у соцмережах.

Румунія та допомога Україні

Нагадаємо, що Румунія поки що не постачала Україні зброю, але очікується, що такі поставки можливі.

Зокрема під час візиту українського міністра закордонних справ Дмитра Кулеба у середу зустрівся з міністром оборони Румунії Василе Дінку. Останній заявив, що Румунія наразі “зосереджується на гуманітарній допомозі” для України. Наразі Румунія відправила до України лише бронежилети та шоломи на суму 2 мільйони євро.

Утім Дмитро Кулеба залишився задоволеним після переговорів, що відбувалися за закритим дверима у Бухаресті. Він ухильно відповів на запитання, чи обіцяли румунські партнери також військову допомогу Україні, але оцінив “конструктивну”, незмінну підтримку, “щиру, відкриту і дружню” позицію Румунії.

“Зброя, як і гроші, любить тишу. Ми не можемо сказати вам, що ми отримуємо і де, якщо про підтримку не оголошено публічно. Можу лише повторити: Румунія веде дуже розумну політику, починаючи з 24 лютого, а решту залишаю вам”, – йдеться у заяві Кулеби, яку цитує угорська агенція МТІ.

До речі, міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску також сказав про можливі поставки зброї: “Ситуація постійно змінюється, і говорити про це публічно не варто”.

Раніше у квітні, у відповідь на російську заяву, міністр оборони Румунії Васіле Данку назвав звинувачення росії щодо переміщення частини румунських найманців в Україну пропагандистським процесом та неправдивою інформацією.

 

InfoPost.Media

Фото: Олена Іванців, Ґрати


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі