fbpx
02 Травня, 2022

Енергонезалежність від Росії: Польща почала імпортувати газ із Литви

Енергонезалежність від Росії: Польща почала імпортувати газ із Литви

У неділю, 1 травня, запрацював польсько-литовський газопровід GIPL, завдяки якому Польща змогла налагодити імпорт природного газу з Литви.

Про це з посиланням на міністр клімату та навколишнього середовища Анну Москву (Anna Moskwa) повідомляє RMF24.

Gipl імпорт газу в Польщу

“Згідно з планом, від сьогодні газ з Литви надходить до Польщі”, – підтвердила вона.

Газопровід GIPL довжиною 508 км з’єднує газотранспортні системи Польщі та Литви. На повну потужність планують вийти у жовтні цього року.

За даними польського міністерства, з 5 травня запрацює ще частина інфраструктури, яка забезпечить більший об’єм газу.

Оператор литовської частини газопроводу Amber Grid також повідомив на своєму сайті про запуск польсько-литовського газового сполучення.

 


Під час аукціону 27 квітня була зарезервована третина наявної потужності в напрямку Польщі.


 

З 1 травня по 30 вересня технічна потужність у напрямку Литви складе 2 млрд куб. щорічно, а в бік Польщі – близько 1,9 млрд. куб. газу на рік.

В кінцевому підсумку потужність газопроводу становитиме 2,5 млрд кубометрів. щорічно в бік Литви і 2 млрд. куб. в бік Польщі.

Варто нагадати, що минулої середи, 27 квітня, російський “Газпром” повністю призупинив поставки газу до Польщі за Ямальським контрактом. У компанії повідомили, що причиною стала відмова Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) від оплати за газ в рублях.

Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький запевнив, що “відключення газу Росією не є серйозною загрозою” для Польщі.

“Ми не тільки маємо достатні запаси, але, перш за все, роками забезпечуємо постачання з різних джерел”, – запевнив глава уряду.

Диверсифікація джерел енергетичної сировини, нагадав він, включає, і газовий термінал у Свіноуйсьце, газові інтерконектори, що з’єднують Польщу з сусідніми країнами, і Нафтопорт у Гданську, який було розширено в останні роки. Наприкінці цього року мають завершити будівництво газопроводу Baltic Pipe. Крім того, у Гданську будується плавучий LNG-термінал.

“Завдяки всім цим інвестиціям польські сім’ї та польські компанії сьогодні можуть спати спокійно – тепло в польських будинках чи газ у плитах не залежать від примх Кремля, – підкреслив Моравецький.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький розпочав кампанію на рекламних щитах по всьому ЄС, щоб “розбудити совість Європи”. Він планує відвернути Захід від економічної співпраці з Росією.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі