fbpx
27 Квітня, 2022

“Газпром” повністю припинив постачання російського газу до Польщі та Болгарії

“Газпром” повністю припинив постачання російського газу до Польщі та Болгарії

Російська газова компанія “Газпром” повністю припинила постачання газу до Польщі та Болгарії через те, що країни не розплачувалися за газ у рублях.

Згодом повідомлення про припинення постачання газу до Польщі та Болгарії підтвердили польська газова компанія PGNiG та прем’єр-міністр Болгарії. Вони назвали це порушенням договору, повідомляє портал Novinky.

“Постачання газу буде припинено доти, доки країна не почне сплачувати рублями за газ. “Газпром експорт” повідомив Bulgargaz і PGNiG про призупинення постачання газу з 27 квітня до моменту оплати у порядку, встановленому указом”, – йдеться у повідомленні.

Станом на 26 квітня компанія не отримала оплати за постачання.

Pgnig

У “Газпромі” нагадали, що Болгарія та Польща також є транзитними країнами для постачання газу. Тому “у разі несанкціонованого споживання російського газу з транзитних обсягів до третіх країн транзитні постачання буде зменшено на цей обсяг”.

Реакція Польщі та Болгарії

Польська компанія PGNiG підтвердила інформацію “Газпрому” та призупинення поставок до Польщі. Вона назвала це порушенням контракту і залишила за собою право вимагати компенсації, повідомляє Reuters. Водночас у польській компанії зазначили, що її клієнти продовжують отримувати газ відповідно до своїх потреб.

За інформацією Міністерства енергетики Болгарії, Газпром також мав припинити поставки до Болгарії у середу. За словами прем’єр-міністра Кирила Петкова, це шантаж і порушення контракту з боку “Газпрому”. За його словами, Болгарія переглядає всі контракти з російською компанією.

Поставки російського газу до Австрії та Німеччини тривають у повному обсязі.

“Основні шляхи постачання для Австрії проходять через Україну та газопровід “Північний потік”, ці поставки не були обмежені”, – сказала міністр енергетики Австрії Леонора Гевесслер в інтерв’ю австрійській телерадіокомпанії ORF.

У Німеччини досі немає жодних обмежень щодо російського газу. Місцеві резервуари повільно наповнюються. У понеділок рівень заповнення всіх німецьких сховищ був на рівні 33,4%. Це значно вищі показники, ніж навесні 2015, 2018 та 2021 років.

Минулої п’ятниці закінчився часовий термін для Польщі заплатити за сировину в рублях, як того вимагав Кремль. Проте Варшава відмовляється платити за газ рублями. Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький назвав підхід Росії шантажем.

Новина про повне припинення постачання з’явилася після того, як вранці в середу агентство Reuters повідомило з посиланням на дані операторів газотранспортних мереж Євросоюзу, що постачання російського природного газу газопроводом “Ямал” до Польщі вранці відновилося після попереднього падіння до нуля.

Оператор болгарської газової мережі “Булгартрансгаз” також повідомив вранці Reuters, що постачання російського газу до Болгарії поки що триває.

Відносини між західними країнами та Росією є напруженими з кінця лютого через російське вторгнення в Україну. Але країни ЄС, як і раніше, значною мірою залежать від імпорту російського природного газу.

Так, наприклад, Словаччина і Чехія припинили субсидувати встановлення газових котлів для населення. Чехія планує перейти на теплові насоси, що спричинило нестачу установок. Словаччина ж планує розробляти власні родовища, у тому числі геотермальні.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі