fbpx
29 Листопада, 2021

Baltic Pipe наближається до завершення: Польща робить величезний крок до енергонезалежності від Газпрому

Baltic Pipe наближається до завершення: Польща робить величезний крок до енергонезалежності від Газпрому

Оскільки “Північний потік-2” зіткнеться з новими регуляторними перешкодами, Польща планує імпортувати газ із Норвегії через Baltic Pipe вже в жовтні наступного року.

Цього тижня Польща завершила остаточну ділянку облаштування морського дна проекту Baltic Pipe, повідомляє Emerging Europe.

20210604154137 2697

Трубопровід, який з’єднує Польщу з норвезькими газовими родовищами через Балтійське море та Данію, матиме пропускну здатність близько 10 мільярдів кубометрів на рік, що приблизно еквівалентно обсягу газу, який Польща зараз імпортує з Росії.

Нинішня угода Польщі з російським енергетичним гігантом “Газпром” закінчується наступного року.

Генеральний директор польського державного газотранспортера Gaz-System Томаш Степ’єн (Tomasz Stępień) сказав, що підводна ділянка була найскладнішою і завершення робіт вчасно було ключовим кроком до енергетичної безпеки.

“Попереду у нас ще кілька технічних випробувань. У нас є близько року на проведення цих випробувань, щоб ми могли розпочати комерційну передачу газу з Норвегії до Польщі 1 жовтня 2022 року”, – сказав Степ’єн.

Проект отримав значну підтримку з боку Європейського Союзу, та вважається “спільним інтересом” і “суттєвим для інтеграції європейських енергетичних мереж”.

У 2019 році ЄС схвалив грант підтримки в розмірі 215 мільйонів євро для Baltic Pipe – спільного проекту між Gaz-System та його датським партнером Energinet – загальна вартість якого оцінюється від 1,6 до 2,1 мільярда євро.

Будівництво газопроводу було ненадовго призупинено цього літа після того, як Данія скасувала екологічний дозвіл.

Balture

Білоруські загрози

Велика частина імпортованого Польщею російського газу наразі надходить через газопровід Ямал, який проходить через Білорусь. Нещодавно самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко погрожував перервати постачання газу, якщо ЄС запровадить нові санкції проти країни.

Російський газопровід “Північний потік-2”, що йде безпосередньо з Росії до Німеччини під Балтією, очікує схвалення регуляторних органів Берліна та Брюсселя, будучи завершеним у вересні. “Північний потік-2” подвоїть існуючі потужності Росії щодо прямого експорту газу до Західної Європи до 110 мільярдів кубометрів.

У липні Сполучені Штати, які давно виступали проти “Північного потоку-2”, досягли угоди з Німеччиною, яка дозволила завершити його будівництво в обмін на значні інвестиції в українську енергетичну інфраструктуру та обіцянку ввести санкції проти Росії, якщо вона коли-небудь скористається газопроводом як політичним важелем проти Європи.

18 листопада, коли Baltic Pipe проходив ключовий етап, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, який також довго виступав проти “Північного потоку-2”, закликав Німеччину зупинити проект, “якщо вона хоче працювати заради миру”.

За два дні до цього регулятор енергетичного ринку Німеччини заявив у своїй заяві, що не може сертифікувати “Північний потік-2” як незалежного оператора, оскільки його оператор базується в Швейцарії, а не в Німеччині.

“Після ретельного вивчення документації ми прийшли до висновку, що сертифікувати оператора газопроводу “Північний потік-2″ можна буде лише в тому випадку, якщо цей оператор буде зареєстрований у юридичній формі згідно з німецьким законодавством”, – йдеться у повідомленні німецького регулятора.

Російський газ або оборона України

Ці новини в Європі підвищили ціну на природний газ до місячного максимуму в 95,16 євро за мегават-годину (МВт-год), що майже в десять разів вище, ніж рік тому.

15 листопада прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що Європейському Союзу потрібно буде зробити вибір між поставками російського газу та захистом територіальної цілісності України.

Виступаючи на прийомі в Лондоні, Джонсон сказав, що незабаром прийде вибір:”між тим, щоб упроваджувати все більше російського палива у нові гігантські трубопроводи, відстоювати Україну та відстоювати справу миру та стабільності”.

Джонсон додав, що очевидно, що деякі країни “просто не збираються розвиватися до демократії вільного ринку” і що Велика Британія “повинна бути чітко про це”.

“Ми повинні з цим боротися, ми повинні цим керувати, у нас повинні бути максимально дружні та прагматичні стосунки. Але наслідком є ​​те, що ми все тісніше співпрацюємо з тими, хто поділяє наші цінності та інстинкти”, – сказав він.

Україна може втратити близько двох мільярдів доларів США на рік на трансферних зборах, якщо “Північний потік-2”, вартістю 9,5 мільярдів доларів США, запрацює повноцінно.

Варто зазначити, що у листопаді Словаччина повідомила про рекордне зростання транзиту російського газу через Україну. Після початкового падіння до 40-50 мільйонів кубометрів на добу з перших днів листопада, транзит, виміряний на вході трубопроводу до Велких Капушан, з 10 листопада зріс до нинішніх приблизно 94 мільйонів кубометрів.

InfoPost.Media

Фото: liga.net, eurointegration.com.ua


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі