fbpx
12 Січня, 2022

Енергетика, сільське господарство та кордони: Уряд Словаччини схвалив пропозиції про співпрацю з Україною

Енергетика, сільське господарство та кордони: Уряд Словаччини схвалив пропозиції про співпрацю з Україною

У рамках меморандуму сторони зосередяться насамперед на передачі досвіду та знань з реформ, які проводяться в Словацькій Республіці. Для України це стане корисним у рамках реалізації Угоди про асоціацію з ЄС.

Крім того основними положеннями є впорядкування діяльності двосторонніх міжурядових комісій та розвиток транскордонного співробітництва на регіональному рівні між Словаччиною і Україною, передає TASR.

“Опрацювання матеріалів стало результатом робочого візиту Прем’єр-міністра Словацької Республіки Едуарда Хегера в Україну 12 листопада 2021 року. Його мета – визначити можливості для Словаччини підвищити інтенсивність відносин та співпраці з Україною, а не лише двосторонньому форматі, але й  щодо галузевої допомоги в імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС”, – повідомляє Міністерство закордонних справ і європейських справ Словацької Республіки у звіті.

60b0c01f23256131667828 820x360

За урядовою інформацією, ця пропозиція відображає зовнішньополітичний інтерес Словацької Республіки у зміцненні зони стабільності та безпеки на схід від словацьких кордонів та підтримує процеси реформ в Україні. Це має сприяти подальшому розвитку взаємного співробітництва та підтримки добросусідських відносин із безпосереднім впливом на суспільство.

Сфери співпраці України та Словаччини

Словацька Республіка допоможе Україні у восьми галузевих сферах:

  • оцінка відповідності та ринкове визнання промислової продукції,
  • електронні комунікації,
  • енергетика,
  • “зелена” конвенція, кліматична політика та захист навколишнього середовища,
  • фінансове співробітництво та боротьба з шахрайством,
  • сільське господарство, санітарні та фітосанітарні заходи,
  • соціальна політика та трудові відносини,
  • комплексне управління кордонами.

Співпраця буде фінансово підтримуватися фінансовими інструментами ЄС та частково через інструменти Словацького агентства з міжнародного співробітництва в галузі розвитку (SAMRS). Сторони почнуть роботу над планом співпраці у лютому, активна реалізація співпраці ж почнеться у червні. Співпраця у сфері інтегрованого управління кордонами вже триває.

Іншим важливим засобом поглиблення відносин між Словаччиною та Україною має стати впровадження реформ та впорядкування діяльності міжурядових та спільних словацько-українських комісій, а також розвиток транскордонного співробітництва на регіональному рівні.

Варто зазначити, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та прем’єр-міністр Словацької Республіки Едуард Геґер зустрілися 12 листопада, в Ужгороді. Основними питаннями, які обговорювали керівники урядів двох країн, стали робота Міжнародного аеропорту “Ужгород”, енергетична співпраця та розвиток національних меншин обидвох країн.

Співпраця у сфері енергетики та енергетичної безпеки вбачалась у можливості збільшення поставок природного газу в Україну через територію Словацької Республіки. Це може відбутися лише у відповідності до домовленостей операторів газотранспортних систем обидвох країн.

Раніше ми розповідали також про те, що Словаччина зацікавлена у євроінтеграційних процесах України та її асоціації з ЄС. Адже це допоможе краще розвинути торговельні відносини та дати поштовх розвитку її східної частини.

 

InfoPost.Media

Фото: КМУ


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі