fbpx
14 Лютого, 2022

Експрем’єр Словаччини Мікулаш Дзурінда: “Ми маємо запитати Україну, чим ми можемо допомогти”

Експрем’єр Словаччини Мікулаш Дзурінда: “Ми маємо запитати Україну, чим ми можемо допомогти”

Колишній прем’єр-міністр Словаччини Мікулаш Дзурінда (Mikuláš Dzurinda) у студії видання SME дав невелике інтерв’ю, у якому обговорили тему надання допомоги Україні.

Infopost.media зібрав тези його думок щодо відносин між країнами, дій словацької опозиції та важливості оборонної угоди зі США.

Міклош Дзурінда

За словами Дзурінди, колишні глави уряду Словаччини Роберт Фіцо та Петер Пеллегріні зайняли жорстку позицію проти підписання військової угоди зі США. Вони використовують абсурдні антиамериканські гасла та збурюють населення Словаччини. Але саме ці політики, коли були при владі, розпочали процеси військового та економічного партнерства з США. Таким чином антиамериканська риторика використовується ними виключно з політичною метою.

Дивує слабка позиція та нерішучість влади при затверджені військової угоди зі США. У парламенті, коли приймалася Угода, опозиція вела себе брутально та агресивно, а за владу “віддувався” лише Міністр оборони Ярослав Надь. Не було глави уряду Едуарда Гегера, чомусь не прийшла до парламенту президентка Зузана Чапутова. Однак у такій ситуації влада повинна рішучіше відстоювати свої позиції.

Те, що більшість словаків вважають НАТО, а не Росію причиною загострення конфлікту між Росією та Україною, є результатом потужної російської пропаганди та поширення фейків. Брехня подається з емоційним забарвленням і словаки в це вірять.

Словацька влада повинна чітко надати сигнал Україні про дружбу та партнерство. Словаччина має запропонувати Україні свою допомогу і зробити все, що є можливим, щоб підтримати Україну у цій ситуації.

Путін нагнітає ситуацію з двох причин – він не може допустити, щоб в Україні рівень життя був кращим, ніж рівень життя в Росії, бо інакше росіяни його скинуть. А з іншого боку, у Путіна є бажання відновлення російської імперії.

Дивно, чому Німеччина така інертна щодо допомоги Україні. Загроза війни Росії проти України є загрозою для всієї Європи. Керівники найсильніших країн Європи повинні це чітко усвідомлювати, брати ініціативу у свої руки.

Путін звів 100 тисячне військо до кордонів України і його потрібно утримувати. Це величезне фінансове навантаження і з цієї ситуації потрібен вихід. Просто так він війська не відведе, тому лідери західних країн шукають для Путіна шпаринку, щоб він безболісно для всіх провів деескалацію.

Варто нагадати, що Мікулаш Дзурінда був прем’єр-міністром Словаччини з 1998 по 2006 рік. Ще в 2010 році він став Міністром закордонних справ при прем’єрстві Івети Радічової. Тоді ж акцентував увагу на необхідність посилення словацько-українських відносин.

Батько політика – Микола Дзурінда – був етнічним русином.

Додамо, що 4 лютого 2022 року Словацька Республіка і США підписали у Вашингтоні угоду про оборонне співробітництво. Від Словаччини підписав міністр оборони Ярослав Надь, а з боку США – глава дипломатії Ентоні Блінкен. На підписанні угоди також був присутній міністр закордонних справ та європейських справ Словацької Республіки Іван Корчок.

Під час голосування у парламенті стався й інцидент, коли депутат від ультранаціоналістичної партії Медвецьки облив водою прапор України. Однак 9 лютого коаліційна більшість у складі 79 депутатів схвалила цю угоду. Опозиційні депутати пригрозили акціями протесту.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі