fbpx
09 Лютого, 2022

Парламент Словаччини затвердив оборонну угоду зі США – 79 голосів ЗА

Парламент Словаччини затвердив оборонну угоду зі США – 79 голосів ЗА

У середу, 9 лютого, Національна рада Словацької Республіки схвалила угоду про співробітництво Словаччини в галузі оборони зі США. Зі 140 присутніх депутатів 79 проголосували ЗА, 60 ПРОТИ і один утримався.

Для схвалення угоди потрібно було щонайменше 76 голосів, тобто абсолютна більшість з усіх 150 депутатів, повідомляє TASR.

парламент Словаччини

Варто додати, що для остаточного прийняття оборонної угоди ще потрібна ратифікація угоди Президентом Словацької Республіки.

Угода дозволить Збройним силам США використовувати військові аеропорти Малацьки-Кучина та Сляч або інші узгоджені об’єкти та приміщення.

Ще 12 січня 2022 року Уряд Словацької Республіки схвалив укладення угоди про співпрацю у сфері оборони зі США. Перед засіданням уряду угоду також схвалила Рада безпеки Словаччини.

20 січня 2022 року президент Словацької Республіки Зузана Чапутова заявила, що підтримує укладення угоди про оборонне співробітництво зі США. У конституційних юристів угода не знайшла суперечності з Конституцією Словацької Республіки, тому звертатися до Конституційного Суду Словацької Республіки президентка не буде.

4 лютого 2022 року Словацька Республіка і США підписали у Вашингтоні угоду про оборонне співробітництво. Від Словаччини підписав міністр оборони Ярослав Надь, а з боку США – глава дипломатії Ентоні Блінкен. На підписанні угоди також був присутній міністр закордонних справ та європейських справ Словацької Республіки Іван Корчок.

8 лютого 2022 року депутати Національної ради Словацької Республіки обговорили угоду про оборонне співробітництво між Словацькою Республікою та США. Попросив слово і генпрокурор Марош Жилінка, але депутати відмовили йому у наданні слова. Його промову зачитав віце-спікер парламенту Юрай Бланар (Smer-SD). Зустріч супроводжувалася перешкоджаннями з боку опозиційних депутатів, які переривали дебати.

Стався й інцидент, коли депутат від ультранаціоналістичної партії Медвецьки облив водою прапор України. Голосування вирішили перенести на середу. І ось сьогодні, 9 лютого, коаліційна більшість у складі 79 депутатів схвалила цю угоду. Опозиційні депутати пригрозили акціями протесту.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі