29 Березня, 2022

Дві третини українських біженців можуть залишитись у Чехії на невизначений термін

Дві третини українських біженців можуть залишитись у Чехії на невизначений термін

Чеська Республіка надала понад 233 тисячі віз людям, які втікають з України через військову агресію Росії. За даними чеського уряду, 200 000 з них можуть залишитися в країні на невизначений термін.

Фактична кількість українських біженців, які перебувають у Чехії, ймовірно, більша. За словами прем’єр-міністра Петра Фіали, з початку війни в Україні до Чехії прибуло близько 300 тисяч біженців. Майже половина біженців – діти, а четверо з п’яти дорослих – жінки, повідомляє Euractiv.

українські переселенці

За оцінками уряду, близько 200 тисяч біженців з України можуть залишитися в Чехії назавжди. Оскільки країна стикається з нестачею робочої сили, місцеві роботодавці могли б прийняти українців.

Однак, щоб мати можливість працювати в Чехії, необхідно вивчити чеську мову.

“Зараз дуже важко розпочати масове мовне навчання протягом наступних кількох тижнів, щоб люди, які мають навіть відносно високу кваліфікацію, могли працювати у своїх галузях знань”, – сказав міністр праці Мар’ян Юречка (Marian Jurečka).

Інше питання – інтеграція українських дітей. За підрахунками чеського міністерства освіти, у чеські школи потрібно інвестувати близько 200 тисяч євро, щоб вони адаптувалися та забезпечували українським дітям належну освіту та догляд.


З вівторка, 29 березня, біженці, які тікають від війни, отримують статус тимчасового захисту і можуть залишатися в Чеській Республіці до одного року. Протягом цього року вони матимуть доступ до державного медичного страхування, освіти, ринку праці та право на додаткову допомогу, як, наприклад, на проживання. Через наплив біженців уряд хоче продовжити режим надзвичайного стану приблизно на два місяці.

Нагадаємо, раніше чеські архітектори запропонували будувати для українських біженців модульні будинки замість того, щоб селити їх надалі в спортивних залах. Один такий будинок на трьох людей коштуватиме всього 300 тисяч крон без врахування роботи, а зібрати його можна за два-чотири дні.

 

InfoPost.Media

Фото: ft.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі