fbpx
15 Березня, 2022

Дмитро Кулеба до Угорщини: “Припиніть закривати очі на вбивство громадян України”

Дмитро Кулеба до Угорщини: “Припиніть закривати очі на вбивство громадян України”

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до офіційного Будапешта та дорікнув міністру МЗС Угорщини Петеру Сійярто в “короткій пам’яті”.

У коментарі Європейській правді він висловив сумніви у тому, що угорський міністр пам’ятає боротьбу Угорщини проти радянських військ.

Дмитро Кулеба

Звернення до Сійярто співпало із Днем Незалежності Угорщини та річницею національно-визвольної революції 1848-49 років.

“Читаючи заяви мого колеги Петера Сійярто, починаєш сумніватись, що він пам’ятає Революцію 1848-49 років, коли боротьбу угорців придушила російська армія, або ж 1956 рік, коли радянські танки топтали їхню свободу на вулицях Будапешта, а угорці просили Захід про допомогу, яку так і не отримали”, – зазначив Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, що глава МЗС Угорщини Петер Сійярто 13 березня заявив, що ракетний удар російської армії по Яворівському полігону поблизу Львова та за 20 км від кордону з ЄС нібито підтверджує важливість рішення угорського уряду “триматися осторонь війни” та відмову від надання будь-якої військової допомоги Україні, в тому числі транспортування летальної зброї через свою територію.

“Днями за кілька десятків кілометрів від Польщі стався ракетний обстріл – і одним із проявів цих обстрілів може бути й те, що росіяни бажають знищити поставки зброї, які Україна отримує від Заходу”, – сказав глава угорського міністерства.

Сійрято зазначив, що дії Росії чітко свідчать про серйозну небезпеку. Зокрема для Угорщини та Закарпатської області, де проживає численна угорськомовна громада в Україні.

Раніше Петер Сійярто наголошував, що Угорщина засуджує військову агресію, відстоює територіальну цілісність та суверенітет України, і “виступає за українців”. Однак непохитно стояв на позиції угорського уряду – жодним чином не допомагати Україні військовими та зброєю.

Він зазначав, що згідно з даними угорської розвідки, подібний вантаж може бути знищено вже на кордоні з Україною, тому Угорщина не збирається ризикувати своїми людьми.

Натомість Сійярто повідомив, що уряд Угорщини вже поставив на Закарпаття 800 тонн продуктів харчування і 200 тонн засобів гігієни на суму 583 млн форинтів. Крім того запропонував медичну допомогу українським дітям, які потребують стаціонарного лікування. Сійярто зазначив, що наразі ведуться переговори щодо розміщення в угорських лікарнях 128 хворих дітей з України.

“Помилково сподіватися, що політика задобрювання зупинить Путіна. Російські пропагандисти, до речі, вже почали для цього підготовку і всім відомий Соловйов учора заявив, що на Україні Росія не зупиниться і це “лише проміжний етап у забезпеченні стратегічної безпеки РФ”. По суті, українці сьогодні боронять не лише власну державу, а і весь східний фланг НАТО, а отже і Угорщину. Допомагаючи нам, зокрема зброєю, партнери допомагають насамперед собі. Лайош Кошут казав, що свобода має бути для всіх. Думаю, сьогодні він був би рішуче на боці України”, – наголосив Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, раніше Сійярто заявив, що Угорщина дотримуватиметься своєї угоди про імпорт російського газу і не планує скасовувати розширення атомної електростанції Пакш. Цей проект вартістю 12,5 мільярдів євро країна запустила у партнерстві з російським “Росатомом”.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі