fbpx
06 Червня, 2022

Ціни неминуче підвищаться на все: В Угорщині розкрили “таємниці” нових податків з бізнесу

Ціни неминуче підвищаться на все: В Угорщині розкрили “таємниці” нових податків з бізнесу

В Угорщині розкрили подробиці так званих “податків на надприбуток”, які були нещодавно запроваджені урядом Орбана. В результаті постраждає не лише великий бізнес. Очевидно, що це нововведення в кінцевому рахунку відобразиться й на пересічних угорцях. Таким чином уряд намагається врятувати економіку, запобігти інфляції та збільшити видатки на армію.

Положення про податок на надприбутки схвалені на засіданні уряду Угорщини 4 червня. Вони торкнуться авіаперельотів, операцій з цінними паперами, грошових переказів, розповсюджувачів ліків, рітейлерів, операторів мобільного зв’язку тощо.

Viktor Orban Large

Комісія за операцію з цінними паперами тепер становить 0,3 відсотка, але не більше 10 000 форинтів. Якщо вартість вказана в іноземній валюті, її необхідно конвертувати в форинти за офіційним курсом, опублікованим Національним банком (Magyar Nemzeti Bank) на дату розрахунку. З формулювання випливає, що комісія сплачується тільки при купівлі цінного паперу.

Звільняються від оподаткування операції з державними цінними паперами, наприклад, якщо послугу надає Державне казначейство Угорщини.

Запроваджується також комісія за грошові транзакції і торкнеться постачальників фінансових послуг, які надають транскордонні послуги в Угорщині (наприклад, Revolut або Wise). Комісія за транзакцію складатиме 0,3 відсотка за переказ, але не більше 10 000 форинтів за платіжну операцію. Попередня верхня межа становила 6 000 форинтів, пише Bank360.hu.

Вже раніше стало відомо, що авіаперельоти також потрапили під дію постанови угорського уряду.

Тепер авіакомпаніями потрібно буде сплатити 3900 форинтів за пасажира, якщо кінцевим пунктом призначення є Європейський Союз, Великобританія, Північна Ірландія, а також Албанія, Андорра, Боснія і Герцеговина, Північна Македонія, Ісландія, Косово, Ліхтенштейн, Молдова, Монако, Чорногорія, Норвегія, Сан-Марино, Швейцарія, Сербія та Україна. Податок зростатиме до 9750 форинтів за пасажира, який летить в інші країни. Це не стосується транзитних пасажирів.

Запроваджено також спеціальний банківський податок, який сплачується на основі чистого обсягу прибутків та продажів.

У 2022 році ставка податку становить 10 відсотків, а в 2023 році — 8 відсотків. Під дію постанови підпадають також кредитні установи та інші фінансові установи, наприклад, страхові компанії. В останніх податки на отриманий прибуток зростуть у 2022 році зростуть на 2-14 відсотків залежно від розміру премії та послуги.

Зміни торкнуться і ближчих до громадян сфер

Не пощастило й розповсюджувачам лікарських засобів, які тепер зобов’язані сплачувати від 20% до 28% податку на ліки (в залежності від ціни виробника).

Оператори компаній мобільного зв’язку та інших телекомунікацій сплачують 1 (один) відсоток з доходів, якщо вони перевищують 1 мільярд форинтів, 3 відсотки – якщо доходи перевищують 50 мільярдів форинтів, і 7% для тих, у кого доходи перевищують 100 мільярдів форинтів.

Нові податки торкнуться і сфери роздрібної торгівлі. У 2022 році рітейлери повинні будуть сплатити додатково 80 відсотків від нині існуючого податку. У 2023 році ці податки ще більше зростуть – від 0,15% до 4,1% для тих, в кого доходи перевищують 30 мільярдів форинтів.

На енергетичному ринку держава вирішила оподатковувати прибуток від російської нафти, ціна якої є дешевшою за світову ціну на нафту. Ставка податку становить 25 відсотків, яку необхідно сплачувати щомісяця. Крім того, зростає рента на видобуток нафти та газу.

Як повідомлялося раніше, також зростуть акцизи на тютюнові вироби, алкогольні напої та податок “на охорону здоров’я” (це стосується, наприклад, енергетичних напоїв, безалкогольних напоїв, різних снеків тощо).

Також збільшиться податок на службові автомобілі, в залежності від експлуатаційних характеристик та впливу на навколишнє середовище транспортного засобу.

Що обіцяє і робить уряд Орбана

Без сумніву нові податки в Угорщині вплинуть на добробут всіх угорців. Хоча уряд Орбана обіцяє подбати про пенсіонерів та сім’ї з дітьми, запроваджуючи для них пільгове оподаткування, але зростання цін на більшість послуг та товарів в Угорщині неминуче.

Наразі угорський уряд намагається втримати ціни на пальне та деякі продукти харчування.

Нагадаємо, у вівторок, 24 травня, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив про надзвичайний стан через війну в Україні.

На думку експертів надзвичайний стан в Угорщині – спроба Орбана в ручному режимі врятувати економіку країни.

 

InfoPost.Media за матеріалами HVG

Фото: Volner János / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі