26 Травня, 2022

Угорщина збільшує податки для великих компаній: кошти підуть на захист сімей та армію

Угорщина збільшує податки для великих компаній: кошти підуть на захист сімей та армію

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у середу оприлюднив перший указ після введення надзвичайного стану в країні 23 травня. За ним великим компаніям доведеться віддавати свій додатковий прибуток до бюджету країни. Йдеться про створення двох фондів – громадянської та військової оборони.

Орбан заявив, що відтепер зобов’яжуть банки, страхові компанії, великі мережі роздрібної торгівлі, енергетичні та торгові компанії, телекомунікаційні компанії та авіакомпанії сплачувати значну частину свого додаткового прибутку в ці два фонди. Про це йдеться на сайті уряду.

Orbán Viktor

З цих фондів планують фінансувати витрати на на субсидії громадянам з оплати комунальних послуг. Також кошти підуть на зміцнення угорської армії. Ці надзвичайні заходи обмежені в часі: вони триватимуть протягом двох років – 2022 та 2023.

Віктор Орбан нагадав, що уряд вирішив таким чином підтримати угорські родини з дітьми та пенсіонерів навіть якщо війна в Україні триватиме довгий час.

Прем’єр-міністр зазначив, що війна затягується, політика щодо санкцій у Брюсселі не покращується. Все це разом неминуче призведе до різкого зростання цін.

“Зараз в Угорщині ми зменшуємо навантаження на сім’ї, але ціни на енергоносії продовжують зростати, що робить захист людей дедалі складнішим і дорожчим”, – сказав він.

За словами Віктора Орбана, також необхідно негайно посилити угорську армію. Він вважає, що банки та великі транснаціональні компанії отримують великі прибутки, навіть надприбутки. Тож доведеться поділитися.

“Тих, хто отримав додатковий прибуток у цей воєнний час, просимо допомогти людям і зроблять свій внесок до бюджету національної оборони”, – сказав Орбан у відеозверненні.

Така державна “експропріація” прибутку, на думку Орбана, допоможе збалансувати держбюджет, який втратив можливість отримати додаткові надходження з боку фондів Європейського Союзу.

Нагадаємо, що у вівторок, 24 травня, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан оголосив про надзвичайний стан “через війну в Україні”. Це сталося буквально через кілька хвилин після того, як було офіційно сформовано п’ятий уряд Орбана. На думку деяких угорських ЗМІ, надзвичайний стан, навіть з приставкою “воєнний” – це спроба Орбана в ручному режимі врятувати економіку країни від інфляції.

 

InfoPost.Media

Фото: Orbán Viktor / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі