fbpx
28 Грудня, 2022

Більшість угорців вважає, що дефіцит продуктів стався через політику уряду Орбана

Більшість угорців вважає, що дефіцит продуктів стався через політику уряду Орбана

На думку більшості угорців, причиною зростання цін на продукти харчування є економічна політика уряду, слабкий форинт і високі ціни на енергоносії, а не санкції ЄС.

Згідно з опитуванням Publicus Research, проведеним для видання Népszava, більше ніж три чверті угорців не могли купити продукт за фіксованою ціною, оскільки його не було в магазині. Згідно з даними опитування, 56% регулярно стикаються з цим явищем.

320380792 637231991532894 4859475663336263313 N

У репортажі RTL.hu продавці однієї з крамниць навіть засміялися, коли почули, що у них просять цукор-пісок за офіційною ціною.

Кілька тижнів тому міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь сказав, що дефіцит продуктів із фіксованими ціни виник через надмірний «ентузіазм покупців», які нібито масово скуповують ці продукти. Хоча у багатьох супермаркетах введено обмеження на кількість покупок цих продуктів — зокрема цукру, молока тощо.

Тим часом експерти попереджають, що така політика уряду Орбана може спричинити хвилю банкрутств і звільнень у невеликих магазинах, тоді як великі мережі намагаються мінімізувати свої втрати, підвищуючи ціни на інші товари.

Згідно з опитуванням Publicus, більшість угорців не звинувачують європейські санкції щодо Росії у високих цінах на продукти харчування. Тільки 46% вважають причиною інфляції відповідь Європи на дії Кремля.

Натомість більшість вважають, що основною причиною є різке зростання цін на енергоносії (88%), слабкий форинт (86%), помилкова економічна політику уряду (74%) і методи встановлення цін трейдерами (63%), повідомляє Népszava.

 


Однак, згідно з урядовою пропагандою, відповідальність за зростання цін на продукти несуть лише Брюссель і «помилкові» санкції.


 

Помітна різниця в причинах кризи серед прихильників провладної партії та опозиції.

Так, виборці Fidesz-KDNP, звичайно, більш поблажливо ставляться до дій уряду Орбана: лише 45% з них вважають, що за швидким зростанням цін на продукти харчування стоїть неправильна економічна політика. Натомість 75% вважають, що причиною є «слабкий» форинт. Тоді як 85% вважають, що за цим стоять саме санкції з боку ЄС.

Що стосується виборців опозиції, то 97% звинувачують слабкий форинт, 96% звинувачують політику уряду, і лише 19% бачать проблеми через запроваджені санкції.

опитування

Згідно з даними KSH (Головне управління статистики Угорщини), у листопаді витрати на продукти харчування в угорців зросли на 44%, у порівнянні з минулим роком. Натомість за дослідженням Publicus, на початку грудня люди відчули середнє зростання цін на 77%.

Угорські родини витрачають на їжу в середньому 39% свого доходу, при цьому жінки оцінюють цей показник дещо вищим – у 43%, а чоловіки – 35%. Це означає щомісячні витрати на продукти в середньому складають 101 000 форинтів (близько 9905 грн) на людину. Утім п’ята частина респондентів витрачає лише 26 000 – 50 000 форинтів (2550 – 4900 грн), пенсіонери в середньому 81 000 форинтів (7945 грн).

Нагадаємо, що у листопаді минулого року уряд Орбана «заморозив» ціни на пальне, а у 2022 році — на окремі продукти харчування. Це рішення, яке в опозиції назвали популістським, лише прискорило інфляцію та падіння форинта щодо основних світових валют.

 

InfoPost.Media

Титульне фото: Orbán Viktor / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі