fbpx
22 Березня, 2022

Більшість поляків підтримують ідею миротворчої місії в Україні за участі польських військових – соцопитування

Більшість поляків підтримують ідею миротворчої місії в Україні за участі польських військових – соцопитування

Більше половини поляків підтримують ідею відправлення в Україну миротворчої місії НАТО, ООН чи іншої організації. Більшість також підтримує ідею відправки польських солдатів для участі у місії.

Про це йдеться у результатах спільного соціологічного опитування для RMF FM та “Dziennik Gazeta Prawna”.

Pol Shha Tytul

Дослідники United Survey опитали поляків, чи потрібно направити в Україну міжнародну військову стабілізаційну місію під прапором НАТО, ООН чи іншої міжнародної організації. За підсумками 32,8% респондентів рішуче підтримали це рішення, ще майже 20,4% людей відповіли “скоріше так”.

Більшість прихильників цього варіанту – серед виборців правлячої партії (57% – “однозначно так”, 23% – “скоріше так”). Що стосується людей, які декларують підтримку опозиції, то кількість респондентів за направлення міжнародної місії в Україну значно менша – 29% “однозначно так” та 24% “скоріше так”.

Цікаво , що найбільшими прихильниками цього рішення є люди 18-29 років (47% – “однозначно так”, 14% – “швидше так”), а також 60-69 (51% – “однозначно так”, 17% – “швидше так”).

Хто проти?

Понад 12,7% учасників опитування виступили категорично проти відправлення міжнародної військової місії в Україну і 13,3% навряд чи підтримали б цю ідею.

З урахуванням політичних уподобань лише 8% виборців правлячої партії скоріше не підтримують це рішення, але ніхто не був рішуче проти. Голоси прихильників опозиції були такими:

  • 16% – “точно ні”,
  • 17″ – “я так не думаю”.

Польські військові у міжнародній місії

Дослідники також запитали респондентів, чи має Польща брати участь у міжнародній військовій місії в Україні, якщо є країни, які бажають її створити? Більшість учасників опитування відповіли на це запитання однозначно ствердно – понад 34,2%, ще 25% відповіли “скоріше так”.

Відправлення польської армії в Україну здебільшого підтримують виборці правлячого табору (53% –”однозначно так”, 22% – “скоріше так”). Подібне співвідношення, хоча й на трохи нижчому рівні, і серед людей, які підтримують опозицію (40% “однозначно так”, 22% “швидше так”).

Враховуючи стать учасників опитування, чоловіки виступають за таке рішення (42% – “однозначно так”, 22% – “швидше так”). У випадку з жінками результати такі:

  • 27% – “однозначно так”,
  • 28% – “скоріше так”.

Опозиція в меншості

Участь Польщі у військовій місії в Україні однозначно не підтримують 16% респондентів, а 15,8% відповіли “ймовірно, ні”. Найбільше противників цієї ідеї – серед опозиційних виборців (23% – “однозначно ні”, 10% – “скоріше ні”).

Враховуючи вік респондентів, особливу увагу привертає група 70+ , в якій аж 49% респондентів категорично проти участі польських військ у можливій місії в Україні.

* Опитування проводилося серед вибірки 1000 осіб за методом CAWI, тобто електронного опитування, 18 та 19 березня 2022 року.

Нагадаємо, за результатами репрезентативного опитування громадян України соціологічною групою “Рейтинг” однозначними ворогами більшість українців назвали Росію та Білорусь. При чому рішення щодо Росії виявилось безпрецедентно одностайним. Серед друзів – практично всі країни Європи, однак тут не всі отримати однозначну прихильність.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі