fbpx
17 Листопада, 2021

Білоруські мігранти на українсько-угорському кордоні: думки експертів

Білоруські мігранти на українсько-угорському кордоні: думки експертів

Угорський експерт з політики безпеки Ласло Фьольді (Földi László), в інтерв’ю виданню magyarhirlap.hu заявив, що нинішня міграційна криза на польсько-білоруському кордоні може стати набагато серйознішим конфліктом, до якого може втягнутися і Угорщина, якщо мігранти поїдуть в Україну.

За його словами, ситуація надалі тільки загострюватиметься, адже міграція у сьогоднішньому вигляді біля білорусько-польського кордону це фактично вторгнення. Як зазначив експерт, таким чином самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко прагне посадити ЄС за стіл переговорів.

Polish Soldiers And Police Watch Migrants At The Poland/belarus Border Near Kuznica

У своєму коментарі Фьольді зачепив і можливу участь України у ситуації з мігрантами. На запитання журналістів, чи зможе українська влада перевезти мігрантів з білорусько-українського кордону до кордону з Угорщиною, він допустив таку можливість.

“Така провокація можлива перед угорськими виборами навесні. Можливо, таким кроком Угорщина хотіла б спровокувати внутрішньополітичну кризу”, – зазначив Фьольді.

Ми поцікавились баченням розвитку ситуацї в українських політологів, які досліджують міграційні процеси.

Так, зокрема політолог Іван Стряпко стверджує, що така ситуація є малоймовірною.

“Справа у тому, що ЄС тисне на країни походження мігрантів. Метою таких дій є не допустити зростання міграційної хвилі. Відповідно, у тих країнах починають вживати заходи. Наприклад, скасовують рейси в Білорусь, арештовують вербувальників тощо”, – зазначив він. – “Щодо тих мігрантів, які вже перебувають на кордоні, я не думаю, що вони там залишатимуться до весни. Нагадаю, що йде зима і європейці не допустять масових смертей на кордонах. Тож ЄС намагатиметься вирішити проблему”.

За його словами,  Україна не дасть за жодних умов “коридор” для мігрантів. Винятком може стати лише ситуація, коли про це домовляться керівництво ЄС та України. Однак така домовленість теж видається малоймовірною.

“На виборах в Угорщині можуть Фідес або Йоббік використовувати тему мігрантів та провокувати паніку серед населення, щоб наростити свою підтримку”, – резюмував політолог. – “Зрештою, Фідес вже успішно використовував тему мігрантів для внутрішніх виборів”.

Фантастичним називає подібний сценарій і експерт з міжнаціональних відносин, культуролог Євген Савісько. За його словами, такі заяви – не що інше, як зондаж реальних намірів України щодо мігрантів, але насамперед щодо Угорщини.

“Самостійно, без підтримки офіційних структур України сотні біженців не зможуть подолати більш ніж пʼятисоткілометровий шлях від українсько-білоруського  до українського-угорського кордону.

Незрозуміло навіщо взагалі Києву таке робити? По-перше, Будапешт не забажає приймати в себе величезну кількість некерованих, зубожілих людей.  Україні вони також не потрібні. Тим більше, що частина з біженців може бути агентами Талібану, або ж спецслужб Росії, або третіх країн. А це вже пряма загроза національній безпеці. По-друге, враховуючи напружені стосунки між Україною і Угорщиною, подібний вчинок може бути розцінений угорськими урядовцями як неприхована провокація Банкової. За ним одразу піде зворотна реакція. Можливості і бажання в Угорщини є. А в України засобів для протидії вкрай мало. В Києві це мають розуміти”, – зазначив він.

Єдино можливим варіантом погодження уряду України на “коридор” для біженців, за словами експерта, може стати угода. Вона полягає у тому, що офіційний Київ дасть згоду в обмін на поставку в нашу країну палива в достатній кількості для спокійного проходження поточної зими. І лише за умови згоди уряду Угорщини на прийом у себе мігрантів.

Варто нагадати, що ситуація з мігрантами з Близького Сходу, які намагаються потрапити до ЄС через кордон в Білорусі стає дедалі напруженішою. Колони мігрантів щодня штурмують кордон з Польщею, потрапляючи до нього за допомогою білоруських прикордонників.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі