fbpx
24 Листопада, 2021

Байден не запросив Угорщину та Туреччину на саміт про демократію

Байден не запросив Угорщину та Туреччину на саміт про демократію

Президент США Джо Байден запросив близько 110 країн на віртуальний саміт 9 і 10 грудня, який буде зосереджений на питаннях демократії. До списку попри конфлікт щодо верховенства права з Європейською комісією увійшла Польща, однак не потрапили Угорщина та Туреччина.

Список запрошених країн опублікували на сайті Держдепартаменту США у вівторок, 23 листопада.

Серед запрошених держав є також Україна.

Biden

Не потрапили до переліку Росія та Китай. Однак Байден запросив Тайвань, який Китай вважає своєю територією.

З країн Близького Сходу до списку потрапили тільки Ізраїль та Ірак, а Єгипет, Йорданія, Саудівська Аравія, Катар та Об’єднані Арабські Емірати, які є регіональними союзниками США, відсутні у списку.

Запрошена і Бразилія, хоча її ультраправого президента Жаїра Болсонару піддавали суттєвій критиці за авторитарні погляди.

За повідомленням Білого дому, саміт покликаний обговорити “виклики, з якими стикається демократія, а також зміцнити фундамент демократичного оновлення”. В центрі уваги учасників будуть зобов’язання та ініціативи з трьох основних тем: захист від авторитаризму, боротьба з корупцією та сприяння дотриманню прав людини.

При цьому обговорення порушених тем планують продовжити за рік у рамках наступного саміту, на якому лідери зустрінуться вже не у віртуальному режимі, а особисто.

Нагадаємо, раніше євродепутатка Віола фон Крамон закликала Україну відновити реформи у разі прагнення до ЄС. Однією з перешкод на шляху євроінтеграції депутатка назвала складну економічну ситуацію в країнах Центральної та Східної Європи, в тому числі й Україні.

 

InfoPost.Media

Фото: AFP


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі