Німецький уряд має зосередитись на підтримці України, а та, в свою чергу, має дотримуватись своїх зобов’язань щодо реформ. Інакше на шляху до вступу в ЄС і НАТО може стати ще більше перешкод. Про це заявила у ході ІІ-го форуму ідей та рішень “Re:Open Zakarpattia” депутатка Європейського парламенту Віола фон Крамон.
Однією з перешкод на шляху євроінтеграції депутатка назвала складну економічну ситуацію в країнах Центральної та Східної Європи, в тому числі й Україні.
“Я приїхала зараз з Косово, останні місяці провела на Західних Балканах. Там дуже сильна депресія, економічне падіння. Воно спостерігається і в інших країнах – Україні, Молдові та Грузії. Їх, звичайно чекають в Європі, але коли будуть дотримані певні критерії. Тоді дійсно відкриватимуться нові можливості до приєднання”.
Однак, за словами Віоли фон Крамон, Україні важко буде вести фінальні перемовини щодо членства в ЄС і НАТО через певний регрес у здійсненні реформ.
“Якщо ви подивитесь на індекс прозорості – Україна буде внизу рейтингу. Тому, незалежно від того, що робить Росія, варто виконувати свої зобов’язання щодо реформ”, – зазначила євродепутатка. – “Я бачу, що в Україні демократія відкочується назад, відкочуються реформи, Україна трохи сходить з правильного шляху”.
Такий стан справ тільки грає на руку тим, хто хоче створити ілюзію, ніби Україна не може впоратись самостійно та існувати без підтримки Росії.
Що стосується нового німецького уряду, то він, за словами депутатки, має дотриматись попередніх домовленостей зі США та підтримати Україну у газовому конфлікті. Як зазначила Віола фон Крамон, Німеччина має не піддаватись на дочасне переключення на “Північний потік-2” незалежно від того, яку ціну на газ пропонуватиме Росія. При цьому вона розкритикувала рішення канцлера Німеччини Ангели Меркель щодо спеціального двостороннього енергетичного контракту з РФ. За її словами, на момент підписання це була виключно комерційна угода.
Варто зазначити, що як мінімум дві країни у ході форуму “Re:Open Zakarpattia” заявили про намір підтримати Україну у її євроінтеграційних намірах. Так, Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула заявив, що Україна є не лише традиційним партнером Чеської Республіки, а й дуже важливим сусідом, незважаючи на те, що в обох країн немає спільного кордону.
Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін анонсував зустріч між прем’єр-міністрами України та Словаччини, у ході якої словацький прем’єр Едуард Хегер представить стратегію розвитку двосторонніх відносин.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.