fbpx
24 Серпня, 2021

Немає коштів: Автостраду Братислава-Кошице добудують не раніше 2040 року?

Немає коштів: Автостраду Братислава-Кошице добудують не раніше 2040 року?

Такий прогноз щодо автобану зробив нещодавно словацький транспортний аналітик Томаш Бургер у коментарі словацьким медіа.

Добудова магістралі D1, що пролягатиме територією сусідньої країни від Братислави до словацько-українського кордону, – важлива тема і для Закарпаття, і для всієї України. Ідеться про північну гілку 5 Панєвропейського транспортного коридору та його продовження через Україну.

Наразі будівництво чергової ділянки триває біля міста Кошице, до держкордону з Україною залишається всього 80 кілометрів.

Автостраду Братислава-Кошице добудують не раніше 2040 року

Раніше словацькі фахівці вважали, що цю сучасну швидкісну автомагістраль здадуть в експлуатацію не раніше 2035 року. Однак наразі дати і терміни змінилися.

Зокрема авторитетний словацький транспортний аналітик Томаш Бургер припустив, що знадобиться ще більше часу, аби всі недобудовані ділянки об’єднали у одну мережу.

“Нинішні представники міністерства уникають цього питання, але я спробую назвати конкретну дату. Припускаю, що це буде 2040 рік”, – сказав аналітик у інтерв’ю словацькому виданню Korzár на запитання коли буде завершено автостраду Братислава – Кошице.

Раніше саме Томаш Бургер казав про завершення будівництва автобану D1 у 2035 році. Очевидно, що затримка може бути пов’язана з відсутністю коштів через пандемію коронавірусу.

Варто зазначити, що нещодавно у Закарпатській ОДА провели онлайн-зустріч з колегами зі словацької сторони щодо перспективи з’єднання України та Словаччини автомагістраллю D1. А саме розглядалося в якому місці українці планують продовження автобану на своїй території. Попередньо, це має бути в межах Ужгорода.

Також під час зустрічі в словацьких Кошицях між українською (закарпатською) та словацькою сторонами, яка відбулася у липні, обговорили посилення співпраці між аеропортами Ужгорода та Кошице.

Вже у вересні підрядна організація, яка здійснює будівництво автомагістралі, опублікувала проміжкові результати будівництва та підтвердила розрахунки термінів завершення. За планами словацького Міністерства транспорту, за винятком першої частини об’їзної навколо Кошице, до 2028 року поки що не планується прокладати жодної ділянки у східному напрямку, в бік кордону з Україною.

 

InfoPost.Media

Фото: kosice.korzar.sme.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі