fbpx
23 Серпня, 2021

Не будується об’їзна: У словацькому Пряшеві люди готові блокувати автомагістраль R4 до Польщі

Не будується об’їзна: У словацькому Пряшеві люди готові блокувати автомагістраль R4 до Польщі

У районі словацького міста Пряшів, що за 120 км до кордону з Україною, мешканці вкотре готові перекрити автомагістраль R4, яка веде до кордону Польщі. 

Громадське об’єднання “Лепші Прешов” (зі словацької мови кращий Пряшів) у червні попередило владу про можливу цілодобове блокування траси. Все через те, що призупинили будівництво об’їзної дороги і рух транспорту, в тому числі вантажного, відбувається через населені пункти. 

Подібна ситуація вже виникала у 2017 році і спричинила величезні проблеми та збитки. Людей підтримують і голови містечок та сіл, де проходить автомагістраль. За їхніми словами, ситуація нестерпна і у найближчі роки може кардинально погіршитися через збільшення вантажних перевезень. 

Кілька років тому за сприяння “Лепші Прешов” було організовано збір підписів під петицією про будівництво об’їзної дороги. Її підписали понад 32 000 жителів (населення Пряшева складає майже 90 тисяч мешканців). Тоді ж розпочалися регулярні блокування на знак протесту у Пряшеві та інших навколишніх населених пунктах Капушани, Лада, Липники, Хмельов тощо. Десятки людей перекривали пішохідні переходи, не даючи рухатись транспорту. 

Після протестів держава знайшла необхідні кошти і оголосила конкурс на перший етап будівництва R4 на ділянці Пряшів, Захід Велкі Шаріш, яке зараз продовжується. 

Також розпочалась підготовка до будівництва другої черги R4 на ділянці Велкі Шаріш Капушани.

Однак оголошення про тендер весь час відкладалося. За останньою інформацією, будівництво планують розпочати цього літа.

Наразі на фото можна подивитися, як триває будівництво об’їзної навколо Пряшева у північному напрямку, що буде з’єднана з автомагістраллю D1. Тут перебачений міст, а також тунель для автомобілів. Загальна довжина ділянки 4,3 км.

Також автострада D1 утворюватиме й західний об’їзд міста. Тут теж буде тунель загальною довжиною 2,2 км.

Завершення проєкту було заплановане на червень 2021 року. Утім через складнощі і форс-мажорні обставини, пов’язані з карантином та епідемією covid-19, підрядник попросив Національну автомобільну компанію Словаччини продовжити період будівництва до осені 2021 року. Проект співфінансується Європейським Союзом.  

Також раніше ми вже писали про будівництво ділянки автобану D1 Братислава-Кошице, яка пролягатиме територією сусідньої країни аж до словацько-українського кордону. За прогнозами транспортних аналітиків, завершення будівництва можливе аж у 2040 році.

Вже у вересні підрядна організація, яка здійснює будівництво автомагістралі, опублікувала проміжкові результати будівництва та підтвердила розрахунки термінів завершення. За планами словацького Міністерства транспорту, за винятком першої частини об’їзної навколо Кошице, до 2028 року поки що не планується прокладати жодної ділянки у східному напрямку, в бік кордону з Україною.

 

InfoPost.Media за матеріалами словацьких медіа


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі