fbpx
13 Січня, 2022

Альянс угорських партій у Словаччині розділився щодо підтримки Орбана

Альянс угорських партій у Словаччині розділився щодо підтримки Орбана

Партія угорської меншини в Словаччині “Альянс”, заснована в результаті злиття в жовтні трьох політичних партій, не досягла згоди щодо майбутніх виборів в Угорщині.

У той час як SMK (Партія угорської спільноти) відкрито підтримує Fidesz прем’єр-міністра Віктора Орбана, партія Most-Híd, відома як анти-Орбан, закликає Альянс утриматися від активності в угорській виборчій кампанії. Про це повідомляє EURACTIV.sk.

Victor Orban

Крістіан Форро, лідер Альянсу і голова SMK, заявив у жовтні, що його партія не буде брати участь у жодній сторонній кампанії. Однак 10 січня у соціальних мережах SMK закликали своїх прихильників приєднатися до передвиборного мітингу Орбана в Будапешті.

“За підрахунками, у марші на захист національно-християнсько-консервативних цінностей візьмуть участь близько 700 тисяч людей. Ми просимо членів та симпатиків нашої платформи взяти участь у марші, щоб ми могли хоча б символічно висловити нашу підтримку Віктору Орбану та національному уряду”, – пише SMK у дописі, опублікованому лише угорською мовою.

Як стверджує видання, багато політиків угорських партій у Словаччині отримали тисячі євро від фонду Бетлена Габора. Це державний інструмент для фінансової підтримки угорців у сусідніх країнах. Порівняно з іншими політиками, серед тих, хто отримав найбільше, були члени SMK.

 

Читай також:

За 3 місяці до виборів в Угорщині Фідес лідирує, а опозиція зберігає шанси на перемогу

 

За заявами партії Most-Híd, “Альянс” погодився не брати участь у виборчій кампанії, а заклик приєднатися до мітингу в Будапешті не відповідає цій домовленості. Як стверджують у Most-Híd, багато етнічних угорців, які живуть у Словаччині, не є шанувальниками Орбана.

Нагадаємо, у листопаді минулого року президента словацької партії “Альянс” Крістіана Форро не пустили в Україну. Попри намагання перетнути кордон йому заборонили в’їзд до жовтня 2023 року. Причиною стало те, що він був помічений в агітації за КМКС на місцевих виборах 2019. Зокрема є відео з прямим закликом голосувати за цю політичну силу, яка представляє частину угорської громади України.

 

InfoPost.Media

Фото: hungarytoday


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі