fbpx
08 Листопада, 2021

Голові угорського альянсу Словаччини заборонили в’їзд до України до 2023 року. Усі деталі

Голові угорського альянсу Словаччини заборонили в’їзд до України до 2023 року. Усі деталі

Президента словацької партії “Альянс” Крістіана Форро не пустили в Україну.

Попри намагання перетнути кордон йому забороненили в’їзд до жовтня 2023 року з невизначених причин. 

Про це заявив сам Крістіан Форро на сторінці в Facebook.

251583716 273953738079017 9011479432720952816 N

“Сьогодні їхав до Ужгорода. З нетерпінням чекав знайомства з містом та зустрічі з представниками угорської громади, які проживають в Україні. Я ніколи раніше не був в Україні. Однак на українському кордоні мене чекав неприємний сюрприз”, – зазначив він.

Минулого тижня у середу, 3 листопада, політик намагався перетнути кордон через автомобільний прикордонний пункт Чоп-Захонь на запрошення Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ).

За інформацією Infopost, візит Форро був запланований заздалегідь і мав на меті вивчити досвід розбудови регіональних угорськомовних медіа на Закарпатті.

Однак прикордонники заборонили словацько-угорському політику  проїзд та надали офіційну відмову з фрмулюванням, що “щодо громадянина Словацької Республіки Крістіана Форро уповноважений державний орган України ухвалив рішення про відмову у в’їзді в Україну”.

Про причини відмови у офіційному документі не вказано.

За заявою самого політика, він не перебуває у списку заборонених до в’їзду у інших країнах. Усно причин відмови йому також не повідомили.

Утім, за нашим дослідженням, як кілька інших угорських політиків, яким за останній рік заборонили в’їзд до України, Крістіан Форро також був помічений в агітації за КМКС на місцевих виборах 2019. Зокрема є ось таке відео з прямим закликом голосувати за цю політичну силу, яка представляє частину угорської громади України.

За даними угорських ЗМІ, Крістіан Форро звернувся до міністра закордонних справ Словаччини Івана Корчка із проханням оприлюднити список громадян Словаччини, яким заборонений в’їзд в Україну, разом з обґрунтуванням.

Відреагували і угорці Закарпаття, оприлюднивши офційну заяву.

“Президія ГО “ТУКЗ-КМКС” з обуренням дізналося про те, що Крістіану Форро, президенту словацької партії “Альянс”, який намагався відвідати Закарпаття, українськими прикордонниками на угорсько-українському кордоні був заборонений перетин державного кордону, а згодом і в’їзд на територію України на кілька років.

Товариство просить керівництво Державної прикордонної служби України надати пояснення щодо причин заборони в’їзду у письмовій формі.

“2З огляду щодо майбутнього України ми вважаємо вкрай контрпродуктивним заборону в’їзду до країни, яка прагне євроатлантичної інтеграції, великої кількості політиків із сусідніх країн Європи та країн-членів НАТО”, – повідомили у КМКС (Товаристві угорської культури Закарпаття).

Варто нагадати, що це далеко не перший випадок, коли політиків, помічених в агітації на місцевих виборах за KMKSZ, зупинали на кордоні. Доволі резонансним був випадок із забороною на в’їзд депутата угорського парламенту Лорінца Ночо (Nacsa Lőrinc) наприкінці вересня цього року.

 

* Крістіан Форро – словацький політик, лідер “Партії угорської громади” SMK (угорською MKP – Magyar Közösség Pártja).

2 жовтня 2021 року на установчих зборах в місті Шаморин його обрали також головою позапарламентської партії Szövetség – Альянс. В неї об’єдналися словацькі партії (SMK, Most-Híd і Společatrinosť), які орієнтуються на підтримку угорськомовної національної меншини в країні.

“Мета об’єднання зрозуміла – повернутися до парламенту чи навіть до урядової коаліції після наступних виборів. Адже наразі майже мільйон людей з числа меншини не представлені жодною з партій у Національній раді (парламенті) Словацької Республіки”, – зазначили словацькі ЗМІ.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі