20 Квітня, 2022

75% чехів вважають Росію однозначним винуватцем війни проти України – ІНФОГРАФІКА

Чехи переймаються ситуацією в Україні, підтримують членство в НАТО та вважають Росію агресором. Про це свідчать результати опитування Інституту STEM щодо наслідків російської агресії в Україні та щодо їх сприйняттю чеською громадськістю.

Як зазначають дослідники, конфлікт в Україні спричинив докорінні зміни у громадській думці – стосовно як позиції України та Росії на міжнародній арені, так і динаміки внутрішньої співпраці країни в рамках ЄС.

Чехія

Наразі чехів турбує ситуація навколо людей, які тікають від війни в Україні, з яких Чехія прийняла майже 300 тисяч.

Також чехів турбують наслідки для світового енергетичного сектору та довгострокові системні проблеми Чеської Республіки, такі як зростання цін або занепокоєння громадян щодо рівня життя. Війна в Україні також вплинула і на різке збільшення різного роду дезінформації у Чехії.

Вторгнення Росії в Україну принесло безпрецедентне відчуття загрози війни у чеському суспільстві – лише 9% населення країни вважають, що для Центральної Європи наразі не існує жодної загрози.

Три чверті чехів вважають Росію явним винуватцем війни в Україні

За даними STEM, лише 50% дорослого суспільства твердо впевнені в тому, що винуватець війни в Україні є Росія. Ще 25% припускають, що на них може вплинути кампанія з дезінформації у довгостроковій перспективі. Решта 25% не вірять поточній інформації про російську агресію і, ймовірно, більш схильні до дезінформації.

Чи згідні ви з твердженням: винуватцем війни в Україні є Росія
Infogram

Однак частка населення яка продовжує позитивно ставитися до Росії, і яка хотіла б, аби Чехія продовжила співпрацю з країною-агресором невисока – 4%.

Чехія і НАТО

Конфлікт в Україні в чеському суспільстві посилив важливість співпраці з НАТО – наразі 78% населення підтримують членство Чехії в альянсі (Чехія член НАТО з 1999 року), що є найвищим показником з 1994 року. Також існує консенсус серед населення, що ЄС повинен спільно зміцнювати сили оборони, закуповувати військове обладнання та разом отримувати поставки газу та нафти.

Навіть зараз, майже через два місяці після початку війни, у чеському суспільстві існує високий рівень солідарності з Україною – дві третини (64%) чеської громадськості схвалюють прийом і підтримку українських біженців, які шукають притулку в Чеській Республіці. Проте існує й значне занепокоєння щодо великої кількості біженців – дві третини (70%) опитаних побоюються через це послаблення власного соціального забезпечення, а 52% вважають, що присутність українських біженців неминуче призведе до зростання безробіття в країні.

Як ви оцінюєте нинішні заходи влади щодо допомоги українським біженцям?
Infogram

Переважна більшість респондентів також згодні з антиросійськими санкціями, утім побоюються впливу на суспільство. Хоча п’ята частина (21 відсоток) чехів підтримує санкції, незалежно від їх потенційного впливу, 60 відсотків населення вважають, що хоча санкції важливі, їх вплив на Чеську Республіку необхідно ретельно зважити.

* Дослідження інституту STEM (www.stem.cz) проводилося серед населення Чеської Республіки віком від 18 років з 24 березня по 6 квітня 2022 року. Респондентів відбирали за допомогою методу із застосуванням квотних принципів. Всього було опитано 1171 респондент у поєднанні опитування у формі онлайн та особистих інтерв’ю (CAWI + CAPI).

Нагадаємо, пошкоджену українську військову техніку почнуть ремонтувати на чеських військових ремонтних заводах. Про це повідомила міністр оборони Чехії Яна Чернохова.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі