fbpx
04 Лютого, 2022

Зеленський обговорив із президенткою Словаччини збільшення потужностей імпорту газу

Зеленський обговорив із президенткою Словаччини збільшення потужностей імпорту газу

У п’ятницю, 4 лютого, відбулась телефонна розмова президента України Володимира Зеленського та президентки Словаччини Зузани Чапутової. Лідери країн обговорили безпекові питання у тому числі й питання енергетичної безпеки.

Так, зокрема, президенти домовились про наступні переговори щодо збільшення гарантованих потужностей для транспортування природного газу. Про це повідомляє Офіс президента.

Володимир Зеленський та Зузанна Чапутова

“Було домовлено провести переговори на рівні профільних відомств стосовно збільшення гарантованих потужностей для транспортування природного газу на постійній основі в напрямку Словаччина – Україна”, – йдеться у заяві Офісу.

Крім того у контексті безпекової ситуації Володимир Зеленський поінформував президентку Словаччини про ініціативи української сторони стосовно активізації переговорного процесу в межах Нормандського формату та виконання Мінських домовленостей.

Варто нагадати, що на початку лютого Україна вперше в історії здійснила фізичний імпорт природного газу з Угорщини. Раніше система ГТС могла працювати тільки у напрямку з України до Угорщини. Завдяки проведеним технічним заходам була створена можливість транспортування газу в обох напрямках.

Додамо також, що у грудні минулого року Україна отримала можливість збільшити імпорт природного газу на 30% до існуючого рівня. Це стало можливим у результаті підписання угоди між оператором ГТС України (ОГТСУ) та оператором ГТС Угорщини FGSZ про запровадження гарантованих потужностей для транспортування газу з Угорщини в Україну.

 

InfoPost.Media

Фото: teraz.sk


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі