fbpx
01 Лютого, 2022

Україна почала фізично перекачувати газ із Угорщини

Україна почала фізично перекачувати газ із Угорщини

Україна вперше почала фізичний імпорт газу з Угорщини.

Про це у вівторок, 1 лютого, заявив  генеральний директор ТОВ “Оператор ГТС України” Сергій Макогон.

газ Угорщина

За словами Макогона, раніше система ГТС могла працювати тільки у напрямку з України до Угорщини. Завдяки проведеним технічним заходам була створена можливість транспортування газу в обох напрямках.

“Угорський напрямок став другим після Словаччини гарантованим маршрутом постачання газу в Україну навіть і у разі відсутності транзиту. Відкриття цього напрямку створила можливість для трейдерів організовувати постачання в Україну скрапленого газу LNG з терміналу у Хорватії”, – зазначив директор оператора ГТС.

Нагадаємо, у грудні минулого року Україна отримала можливість збільшити імпорт природного газу на 30% до існуючого рівня. Це стало можливим у результаті підписання угоди між оператором ГТС України (ОГТСУ) та оператором ГТС Угорщини FGSZ про запровадження гарантованих потужностей для транспортування газу з Угорщини в Україну.

Раніше ми також дослідили, як Україна планує енергонезалежність за допомогою Угорщини, Словаччини та Румунії. Адже важливим фактором енергобезпеки України у 2022 році є те, що Росія може пробувати запустити “Північний потік 2”. Це викличе перезапуск газових потоків у Європі і ще більше складнить здатність України імпортувати газ із Європейського Союзу.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі