fbpx
30 Травня, 2022

Замки та палаци: Угорці продовжують купувати історичні будівлі на сході Словаччини

Замки та палаци: Угорці продовжують купувати історичні будівлі на сході Словаччини

У словацькому селі Вельке Каменець (Требішовський округ) дві основні домінанти – руїни середньовічного замку та палац в стилі класицизму, – тепер мають нового власника. Це компанія, зареєстрована у Словаччині, але пов’язана з угорським власником.

Протягом багатьох років муніципалітет безуспішно намагався отримати фінансування на ці дві національні пам’ятки культури та історії. Про це повідомляє словацьке видання SME.

“Вони – тягар. Коли ми подавали заявки на проєкт, то думали, що від цього виграємо, якщо приведемо будівлі у порядок, але ще треба рахуватися з накладними витратами, а грошей у бюджеті на це нема”, – пояснив мер села Аттіла Надь чому муніципалітет вирішив продати пам’ятки.

замок Словаччина

Оголошення про публічний тендер було оприлюднено на веб-сайті 21 березня. Договір з новим власником муніципалітет уклав 12 травня.

Як повідомляє SME, філія компанії-покупця вже має у власності іншу історичну нерухомість в Кошице.

Придбаний у селі охоронний замок, ймовірно, був побудований в 13 столітті, після татарської навали. Згодом був зруйнований, а потім відновлений.

У середині 15 століття його завоював чеський та угорський полководець Ян Йскра, який здійснював з нього свої бойові походи.

У 17-му столітті його тодішній власник Юрай Шоош брав активну участь у невдалій антигабзбургській “змові Вешелені”. Тоді імперська армія зайняла замок і через рік зруйнувала його.

Палац-садиба у стилі класицизму побудована на початку 19 століття. Протягом 20 століття будівлю кілька разів реставрували. Раніше тут був дитячий садок та початкова школа. Обидва об’єкти внесені до списку пам’яток національної спадщини Словацької Республіки.

Нагадаємо, що минулого року у Словаччині розгорівся скандал, у зв’язку з купівлею за фінансування Угорщини кількох історичних будівель в центрі міста Кошице.

Не всі міські депутати підтримали продаж історичних пам’яток для потреб сусідньої держави. Утім це наразі не заборонено законами Словацької Республіки. Тим часом купівля історичних будівель Угорщиною в Кошице продовжується і цього року.

 

 

InfoPost.Media

Фото: SME


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі