19 Травня, 2022

За передану в Україну зброю Чехія отримає компенсацію німецькими танками

За передану в Україну зброю Чехія отримає компенсацію німецькими танками

Міністри оборони Чехії Яна Чернохова Німеччини Крістін Ламберт домовились про передачу Німеччиною 15 танків Leopard 2 A4. Водночас обидві сторони розпочнуть переговори про можливість закупівлі до 50 танків найсучаснішої версії 2 A7+ для чеської армії в найближчі роки.

Про це повідомляє TASR з посиланням на прес-реліз Міністерства оборони Чехії.

Яна Чернохова

Подаровані танки з Німеччини мають прийти до Чехії цього року, компенсуючи поставки чеської зброї в Україну. Амуніція та запчастини також є частиною німецької військової допомоги. Відповідну угоду обидві країни мають підписати влітку. Пізніше танки можуть бути модернізовані до версії 2 A7+, повідомило Міністерство оборони Чехії.

У той же час чеські військові наразі проходять навчання з експлуатації танків у Німеччині, а потім у співпраці з німецькими танкістами продовжать навчання в Чехії.

“Танки “Леопард” мають кілька країн НАТО, серед яких наші близькі сусіди – Угорщина та Польща. Це переозброєння також сприятиме створенню спеціальної бригади відповідно до наших зобов’язань в Альянсі”, – пояснила міністр оборони Чехії.

Як ми повідомляли, Чехія передала Україні зброї на 130 млн. доларів.

Ми також повідомляли, що Словаччина просить у Європейського Союзу компенсацію за надану Україні зброю.

 

InfoPost.Media

Фото: Volner János / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі