fbpx
26 Квітня, 2022

Словаччина просить компенсацію Євросоюзу за надану Україні зброю

Словаччина просить компенсацію Євросоюзу за надану Україні зброю

Словаччина веде інтенсивні переговори з Європейським Союзом щодо компенсації за військову зброю та прилади, які були передані Україні. Переговори також стосуються відшкодування вартості ЗРК С-300, який був наданий Україні.

Про це йдеться у заяві міністра оборони Ярослава Надя у соцмережі Фейсбук.

Ярослав Надь

Надь також спростував заяви опозиції, яка стверджує, що переданий Україні зенітно-ракетний комплекс С-300 є ефективнішим за чотири комплекси PATRIOT, який був наданий Словаччині партнерами по НАТО.

У свою чергу, речниця Міністерства оборони Мартіна Коваль Какащикова уточнила цифри компенсації, на які претендує Словаччина.

“Словаччина наразі допомогла Україні військовими матеріалами на суму близько 62 мільйони євро, а також надала протиракетний і зенітний комплекс С-300 на суму близько 68 мільйонів євро”, – повідомила Какащикова.

Вона додала, що оцінка заявок на відшкодування в межах Європейського Союзу проходить у кілька етапів. За словами прес-секретаря, остаточна сума та термін відшкодування також залежатимуть від кількості заявок на компенсації, які були надані іншими країнами Євросоюзу.

Нагадаємо, що у квітні збройні сили Словацької Республіки активізували навчання. Вони будуть зосереджені переважно на оборонній діяльності, необхідної для забезпечення оборони Словаччини.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі