fbpx
15 Грудня, 2021

З маршруту Кошице – Пряшів остаточно відкликали двоповерхові потяги

З маршруту Кошице – Пряшів остаточно відкликали двоповерхові потяги

Двоповерхові приміські потяги EJ671, які курсували за маршрутом Кошице – Пряшів – Ліпани і у зворотному напрямку відкликали з маршруту. Їх замінили на нові потяги класу Panter.

Словацька залізнична компанія (ZSSK) також оголосила конкурс на закупівлю дев’яти нових комплектів поїздів, які мають бути поставлені в 2023 році, пише korzar.sme.sk.

Популярна серія “двоповерхових” EJ671 (“Яношики”), виробництва компанії “Škoda Vagonka”, ймовірно, більше не працюватиме на сході Словаччини.

Двоповерхові поїзди прибули до Східної Словаччини у вересні, напередодні візиту Папи Франциска до Кошице. Це стало приводом для обговорення у пресі.

“Переміщення двох пар двоповерхових поїздів на схід Словаччини є лише тимчасовим і не пов’язане з візитом Святішого Отця Франциска до Словаччини”, – змушений був коментувати ситуацію речник ZSSK Slovakia Томаш Ковач.

Після критики ці потяги повернулися на схід країни, а тепер знову відкликані.

9 вересня 2021 року ZSSK підписав контракт з консорціумом Škoda Transportation та ŽOS Trnava на закупівлю 9-ти приміських потягів Panter EMU. Вони призначені для експлуатації в регіонах Кошице та Пряшів у східній Словаччині та мають бути доставлені до кінця 2023 року. Вартість контракту становить близько 170 мільйонів євро. Таким чином, кількість потягів Panter у Словаччині зросте до 34.

“Нові потяги, які потрапили в регіони завдяки єврофондам, значно підвищують якість подорожей. Ми маємо амбіції продовжувати модернізацію, у найближчі два роки в регіонах Словаччини з’явиться десятки нових поїздів та модернізованих вагонів. Залізниця, як найбільш екологічно чистий вид транспорту, безсумнівно, це майбутнє громадського пасажирського транспорту. Але для того, щоб стати вибором номер один для пасажирів, нам потрібні не лише сучасні поїзди, а й якісна інфраструктура”, – зазначив Андрій Долежал, словацький міністр транспорту і будівництво.

Нагадаємо, крім пасажирських перевезень влада Словаччини бачить перспективу активізації залізничного транспортного сполучення з Китаєм завдяки… експорту питної води. Ми розповідали й про те, що самі словаки вважають питну воду однією з асоціацій зі своєю країною.

 

InfoPost.Media

На фото: Старі і нові потяги на сході Словаччини


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі