fbpx
17 Грудня, 2021

Європа отримає швидші залізничні маршрути та дешевші міжнародні квитки

Європа отримає швидші залізничні маршрути та дешевші міжнародні квитки

Європейська залізнична мережа може отримати швидші поїзди, зручніші міжнародні маршрути та дешевші квитки. Про це йдеться у пропозиціях Європейської комісії, оприлюднених цього тижня.

Запланована Транс’європейська транспортна мережа (TEN-T) передбачає будівництво нових високошвидкісних залізничних сполучень до 2040 року, що скоротить час у дорозі в поїздках. Сюди входять напрямки Будапешт – Бухарест, Віго – Порту та Гамбург – Копенгаген, пише Euronews.

Trans European Transport Network

Основні маршрути в мережі TEN-T будуть мати мінімальну швидкість 160 км/год для пасажирських поїздів і 100 км/год для вантажних, зазначено в плані дій Комісії щодо розвитку залізниці далекого сполучення.

Європейська комісія також пообіцяла “рішучі дії” для спрощення процесу бронювання транскордонних поїздів. Так прагнуть зробити квитки “простішими для пошуку і бронювання та привабливішими за ціною”.

“Сьогоднішні пропозиції встановлюють європейську мобільність на шлях сталого майбутнього: швидше європейське залізничне сполучення з легкими для пошуку квитками та покращені права пасажирів. Підтримка міст у збільшенні кількості та покращенні громадського транспорту, інфраструктури для пішохідних та велосипедних прогулянок, а також створення найкращих можливостей для розумних та ефективних поїздок”, – сказав віце-президент Європейської зеленої угоди Франс Тіммерманс.

Зміна шосе на колію

У своєму оголошенні про плани мережі TEN-T Єврокомісія визнала, що прогрес у збільшенні частки залізничних перевезень у Європі на сьогоднішній день був повільним.

У той час як кількість пасажирських кілометрів, пройдених європейськими залізницями, зросла з 339,9 мільярдів у 2001 році до 407,2 мільярдів у 2018 році, загальна частка поїздок залізницею майже не змінилася, збільшившись з 6,7 відсотка до 6,9 відсотка.

За той самий період частка авіаперевезень зросла з 6,1% до 9,6% усіх пасажирокілометрів у Європі.

Частка поїздок на поїздах, які в ЄС на 81% працюють на електриці, має збільшитися, якщо світ хоче досягти своїх кліматичних цілей, заявили в Єврокомісії.

“Залізниця є частиною рішення, оскільки на неї припадає менше ніж 0,4 відсотка транспортних викидів парникових газів у ЄС”, – йдеться у пропозиціях.

Що зміниться для пасажирів?

У разі свого втілення “План дій Європейської Комісії щодо розвитку міжміських та транскордонних пасажирських залізниць” принесе помітні зміни як для пасажирів, так і для залізничних компаній.

Для пасажирів квитки можуть стати дешевшими, а Європейська комісія пообіцяла розглянути можливість звільнення їх від податків з продажу.

Це ґрунтується на прикладі країни-члена ЄС Німеччини, яка вже знизила ПДВ на міжміські залізничні квитки минулого року з 19 до 7 відсотків.

Ці пропозиції також стосуватимуться складності бронювання поїздів через кордон. Єврокомісія прагне змінити поточну ситуацію, коли пасажири змушені бронювати окремі квитки для кожного оператора залізниці під час подорожі.

Ці розділені квитки часто спричиняють ще одну проблему – спізнення на стикувальний поїзд у разі затримки попереднього.

“Важливо, щоб пасажири, які об’єднали кілька потягів в одну подорож, були впевнені, що не застрягнуть, якщо один із потягів спізниться. Незалежно від того, чи були вони придбали один квиток на весь міжнародний рейс, чи окремі квитки на потяги”, – йдеться у плані дій.

Що зміниться для залізничних компаній?

Коли справа доходить до того, щоб зробити міжнародні подорожі поїздом гладким процесом, спрощення для пасажирів – це лише половина справи. Коли потяги перетинають залізничну мережу сусідньої країни, їх оператори сплачують плату за доступ, щоб покрити користування колією. Наразі законодавство ЄС дозволяє інфраструктурним компаніям стягувати плату за доступ, але це може змінитися.

У 2023 році Комісія оновить свої рекомендації щодо того, наскільки високою може бути плата за доступ до колій. Це також сприятиме пілотним проектам, щоб з’ясувати, чи може зниження цих зборів сприяти транскордонним поїздам.

Тимчасові правила, що дозволяють країнам ЄС знижувати або навіть скасувати плату за доступ до колій, введені в результаті пандемії COVID-19, також можуть бути розширені, щоб “покращити поточні практики стягнення плати”, заявили в Єврокомісії.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, що Євросоюз віддає перевагу розвитку залізничного транспорту, зменшуючи роль швидкісних автомагістралей. Залізниці вважаються екологічнішим видом транспорту в боротьбі з глобальним потеплінням.

Прикладом надання переваги залізничному транспорту в інфраструктурних проектах ЄС є підписання додаткової угоди на співфінансування будівництва високошвидкісної залізничної магістралі Rail Baltica на суму 19,7 млн. євро. Ця магістраль має сполучити країни Балтії, Східну (Польща) та Західну Європу.

 

InfoPost.Media

Фото: lrt.lt


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі