fbpx
27 Жовтня, 2021

На будівництво залізничної магістралі Rail Baltica з Таллінна до Берліна виділили додатково 20 млн. євро

На будівництво залізничної магістралі Rail Baltica з Таллінна до Берліна виділили додатково 20 млн. євро

У Євросоюзі підписали додаткову угоду на співфінансування будівництва високошвидкісної залізничної магістралі Rail Baltica на суму 19,7 млн. євро. Ця магістраль має сполучити країни Балтії, Східну (Польща) та Західну Європу.

Про залучення додаткового фінансування повідомили в департаменті з комунікацій спільного підприємства компанії RB Rail.

Rail Baltica

Документ підписали представники трьох балтійських транспортних відомств. Європейський фонд покриває 85% суми, або 16,7 млн. євро, решту, або 15%, мають профінансувати країни Балтії.

“Співфінансування дозволяє завершити проектування головної залізничної лінії, що залишилася, прискорить роботу над проектами на критично важливій ділянці Каунас – литовсько-польський кордон на маршруті Каунас – Вільнюс. І ми зможемо розпочати закупівлі в Латвії”, – зазначив Агніс Дріксна (Agnis Driksna), голова правління та виконавчий директор RB Rail.

Найважливіші кроки, які будуть виконані за допомогою додаткових коштів:

  • проектування інфраструктури Каунаської залізниці у районі запланованої станції у Литві;
  • проектування об’єкта обслуговування інфраструктури у Каунасі;
  • зміни у проектних роботах для забезпечення роботи Ризького залізничного вузла у Латвії;
  • внесення змін до проекту залізничної ділянки Центрального вокзалу Риги на основі плану руху поїздів Rail Baltica;
  • планування інфраструктури Rail Baltiса у Пярнуському районі Естонії.

“З країнами Балтії з 2014 року підписано сім угод про фінансування проекту з єврофондами на суму понад 950 млн євро. Співфінансування у 17 млн ​​євро спрямоване на завершення проектних робіт та нових досліджень”, – прокоментував Мортенс Йенсенс (Morten Jensen), директор Європейського виконавчого агентства з клімату, інфраструктури та навколишньому середовищі (CINEA).

Загалом на реалізацію проекту Rail Baltica із коштів Європейського фонду сполучної інфраструктури та бюджетів країн Балтії витратили близько 1,14 млрд євро.

Варто також додати, що протягом жовтня на спеціальному сайті жителі Латвії могли взяти участь у опитуванні, щоб визначити назви регіональних станцій магістралі Rail Baltica. Жителів мікрорайонних об’єднань та муніципалітетів запросили взяти участь у голосуванні, щоб визначити найкращі назви для майбутньої залізниці. Назви станцій були розроблені досвідченими фахівцями з урахуванням історичних, географічних та лінгвістичних аспектів.

*Rail Baltica — проєкт залізниці з європейською стандартною колією, що має сполучити Таллінн, Ригу, Каунас, Варшаву та Берлін, поліпшивши, таким чином, сполучення між Центральною та Східною Європою.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі