fbpx
07 Листопада, 2021

Новий уряд Чехії  буде готовий підтримати європейські прагнення України – посол

Новий уряд Чехії  буде готовий підтримати європейські прагнення України – посол

Україна є не лише традиційним партнером Чеської Республіки, а й дуже важливим сусідом, незважаючи на те, що в обох країн немає спільного кордону.

На цьому наголосив надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула під час панельної дискусії ІІ-му форуму ідей та рішень “Re:Open Zakarpattia”.

“Республіка Чехія повторює, що підтримує суверенітет України і вважає, що ці питання не можуть бути предметом обговорень.  Ми намагаємося поглибити нашу співпрацю, підтримуємо європейський вибір України і підтримуємо її зусилля на шляху до реформ”. – каже Радек Матула. – “Я думаю, що новий уряд Республіки Чехії, який сформується на наступному тижні, буде готовий підписати меморандум щодо європейських прагнень України. Я говорю про документ, який був підписаний з Балтійськими країнами, а також Польщею та Словаччиною”. 

Img 0746

За словами Радека Матули, Чехія планує і надалі посилювати двосторонню співпрацю з Україною, де працюють представництва близько 225 чеських компаній. 

“Коли ми говоримо про співпрацю в Центральній Європі, то говоримо про співпрацю в межах Вишеградської четвірки. Це підхід, який зосереджується на європейських питаннях, і основний акцент на співпраці та підтримці сусідніх з Європою регіонів у сферах зі спільними інтересами”, – зауважив посол. – “Нас цікавить співпраця з окремими регіонами, в першу чергу західними – Закарпатська та Львівська області. Зараз ми намагаємося налагодити співпрацю й із східними регіонами. Приклад успіху, це якраз Закарпаття. Фінансування відбувається через створення благодійних фондів, куди кожен робить однакові внески для розвитку освіти, культури тощо”.

Посол також нагадав, що Чеська республіка буде очолювати Європейську раду у другій половині 2022  року.

“Україна не тільки є важливим партнером тільки для двосторонньої співпраці, але й стратегічним партнером для ЄС. Тому необхідно чітко зрозуміти, де ми можемо посилити відносини між Україною і ЄС на майбутні роки”, – додав Радек Матула. 

Варто зазначити, що в першій половині жовтня у Чехії відбулись парламентські вибори, за результатами якого партія чинного прем’єра Андрея Бабіша (Andrej Babiš) ANO зазнала поразки. До парламенту пройшли чотири партії, які і формуватимуть уряд. Вперше за історію Чеської республіки поза парламентом опинились комуністи.

Першим попереднім рішенням, яке озвучили представники нової правоцентристської коаліції стала позиція щодо введення євро у якості офіційної валюти на території Чеської республіки.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі