fbpx
05 Листопада, 2021

Словаччина хоче відкрити у себе філії українських технологічних компаній, – Марек Шафін

Словаччина хоче відкрити у себе філії українських технологічних компаній, – Марек Шафін

Словаччина прагне налагодити співпрацю з українськими технологічними компаніями. Про це під час ІІ-го форуму ідей та рішень “Re:Open Zakarpattia” заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін.

За його словами, Словаччина не хоче залишатись суто виробником легкових автомобілів і планує розширити сферу своїх промислових інтересів.

Img 07451

“Мені цікаве порівняння Словаччини із центральноєвропейським Детройтом, оскільки наша країна зараз дійсно є найбільшим виробником автомобілів на душу населення. Це стало результатом болісних і масштабних реформ”, – зазначив посол.

За його словами, Словаччина, яка виготовляла чимало зброї, змушена була у свій час переорієнтувати свою промисловість на автомобільне виробництво.

“Але ми не хотіли б продовжувати залишатися тільки виробником автомобілів. В Україні, наприклад, є чимало компаній, які мають успіхи у нанотехнологіях, космічних технологіях. Ми б хотіли налагодити з ними тіснішу співпрацю та запропонувати відкрити дочірні підприємства у Словаччині. Це буде вигідно обидвом державам.

Налагодженню взаємозв’язків між двома країнами сприяє і співпраця в освітній галузі.

“Ми пропонуємо подвійні дипломи у словацьких університетах студентам з України. З дипломами європейського зразка українці можуть працювати і в Словаччині, і в ЄС”, – зазначив Шафін. – “Однак ми надаємо перевагу тим студентам, які закінчують навчання у Словаччині та повертаються в Україну та відкривають там бізнес”.

Марек Шафін підтвердив також тезу про те, що Україна є європейським сусідом Словаччини, який має стати членом Європейського Союзу і НАТО.

“Словаки надають перевагу робити, а не говорити, тому так, – заявив він.

За словами Марека Шафіна, найближчим часом в Ужгороді відбудеться зустріч між прем’єр-міністрами України та Словаччини. Словацький прем’єр Едуард Хегер у рамках візиту на Закарпаття представить стратегію розвитку двосторонніх відносин.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі