fbpx
03 Травня, 2022

ЄС може звільнити Угорщину і Словаччину від ембарго на російську нафту

ЄС може звільнити Угорщину і Словаччину від ембарго на російську нафту

Угорщина та Словаччина можуть уникнути ембарго на імпорт російської нафти, яке готується у рамках шостого пакету санкцій. Єврокомісія вирішила врахувати їх ступінь залежності від російської сировини.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на двох чиновників ЄС.

ЄС

У вівторок, 3 травня, в ЄС мають завершити роботу над черговим, шостим пакетом санкцій ЄС проти Росії, який і включатиме заборону на закупівлю російської нафти.

Угорщина, яка сильно залежить від російської нафти, неодноразово заявляла, що не буде виконувати енергетичні санкції. Словаччина – ще одна країна-член ЄС, яка покладається на російську нафту.

Щоб уникнути вето, Єврокомомісія може запропонувати обом країнам “виняток або тривалий перехідний період”. Про це повідомило агентству Reuters одне з джерел, знайомих з переговорами.

За словами чиновників, нафтове ембарго, ймовірно, буде впроваджуватися поступово, швидше за все, лише з початку наступного року.

Майже половина російського експорту нафти та нафтопродуктів йде до Європи. Таким чином, Москва отримує величезне джерело доходу, який потрібно зменшити для відповідного зменшення фінансування війни в Україні.

З моменту початку вторгнення 24 лютого країни ЄС заплатили Росії майже 20 мільярдів євро за нафту.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Угорщина готова платити Росії за поставки газу в рублях. Про це він зазначив у ході пресконференції з нагоди перемоги на парламентських виборах в країні.

 

InfoPost.Media

Фото: REUTERS/Yves Herman


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі