21 Березня, 2022

Угорщина блокуватиме санкції проти російського газу, рішення про безпольотну зону і миротворчу місію в Україні

Угорщина блокуватиме санкції проти російського газу, рішення про безпольотну зону і миротворчу місію в Україні

Угорщина блокуватиме нові санкції проти Росії у енергетичному секторі та не підтримає рішення щодо створення над Україною зони, забороненої для польотів. Крім того угорський уряд проти проведення на території України миротворчої операції, яку запропонувала Польща.

Про це під час перерви на саміті міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі заявив глава угорського МЗС Петер Сійярто, зазначає Portfolio.

277093680 501462761447022 6946361582701223808 N

За словами Сійярто, створення та підтримка забороненої для польотів зони створює ризик війни, оскільки це призведе до бойових дій у повітрі.

“Введення миротворчої місії в Україні у свою чергу несе ризик сухопутної війни. Ми повинні чітко говорити про ці питання. Це новий ризик війни”, – зазначив міністр.

Як зазначив Сійярто, Угорщина хоче залишатися осторонь війни. Він наголосив, що він наполягатиме на позиції в НАТО і виступатиме проти пропозицій, які загрожують ескалацією військових дій.

Про це ж у понеділок, 21 березня, після зустрічі з головою Європейської ради Шарлем Мішелем заявив і прем’єр Угорщини Віктор Орбан.

“НАТО є оборонним союзом. Ми маємо здатність захищати один одного, але це не робота НАТО брати участь у військових діях за межами Альянсу”, – зазначив Орбан. – “Позиція Угорщини чітка, ми не хочемо відправляти солдатів чи зброю за межі НАТО”.

Водночас угорський міністр заявив, що Угорщина не блокуватиме постачання зброї країнами-членами ЄС. Однак Угорщина не буде брати участі у постачанні і не дозволить передачу летальної зброї через свою територію.

Він повторив наратив російських чиновників, додавши, що оскільки такі вантажі вважаються військовими об’єктами, то підлягатимуть знищенню. За словами Сійярто, уряд Угорщини не хоче піддавати такому ризику ні Угорщину, ні людей, які проживають в Україні, зокрема на Закарпатті.

Також Петер Сійярто заявив, що європейська єдність неможлива у питанні ймовірних санкцій ЄС щодо енергетичного сектору Росії.

“Ми не підтримаємо санкції, які загрожують безпеці енергопостачання Угорщини. Ми вступили в новий вимір щодо ризиків війни, тому відтепер ми маємо діяти ще жорсткіше та ще чіткіше, щоб гарантувати наші національні інтереси, тобто мир та безпеку в Угорщині”, – сказав глава угорського МЗС.

Сійярто заявив, що запровадження санкцій не лише на постачання природного газу, а й на нафту стане “червоною лінією” для Угорщини. За його словами, трансформація технології переробки сирої нафти для заміни джерела постаяання палива для Угорщини може зайняти 2-4 роки.

Варто зазначити, що раніше Сійярто заявив, що Угорщина дотримуватиметься своєї угоди про імпорт російського газу і не планує скасовувати розширення атомної електростанції Пакш. Цей проект вартістю 12,5 мільярдів євро країна запустила у партнерстві з російським “Росатомом”.

 

 

InfoPost.Media

Фото: Szijjártó Péter / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі