fbpx
17 Березня, 2022

Як українcьким переселенцям отримати номер PESEL у Польщі і що він дає

Як українcьким переселенцям отримати номер PESEL у Польщі і що він дає

Польща готується прийняти сотні тисяч українців до своєї адміністративної системи. Це зможе полегшити постійну міграцію українців до Польщі та інших країн ЄС у майбутньому.

У Польщі ввели систему реєстрації, за якою громадянам та іноземцям з посвідкою на постійне проживання надається унікальний номер, відомий як PESEL. Цей номер дозволяє їм ідентифікувати себе, наприклад, у банках та офісах.

Pesel для біженців у Польщі

Що таке PESEL і для чого він

Присвоєння одинадцятизначного номера PESEL покликане значно полегшити повсякденне життя в Польщі, особливо для українських біженців, які нещодавно прибули до країни.

Отримання номера PESEL не означає отримання польського громадянства та всіх пов’язаних з ним привілеїв, повідомляє Еuractiv.

Власники цього номера, включаючи біженців, можуть, наприклад, подати заявку на участь у програмі 500+. Вона передбачає надання щомісячної допомоги у розмірі 500 злотих (107 євро), що виплачується людям, які мають принаймні двох дітей. Крім того громадяни України можуть подати заяву на одноразову грошову допомогу в розмірі 300 злотих на особу. Ця допомога призначена для побутових потреб, зокрема на витрати на харчування, одяг, взуття, засоби особистої гігієни та оплату житла.

Крім того переселенці з України, які отримали номер PESEL, можуть бути працевлаштовані роботодавцем без отримання дозволу на роботу або декларації про доручення роботи.

Де і як отримати номер реєстрації PESEL

Польський уряд у середу, 16 березня, відкрив у Кракові перший пункт масової реєстрації для українців, які бажають отримати номер PESEL. 19 березня на Національному стадіоні у Варшаві має бути відкритий більший пункт реєстрації.

Хоча уряд підготувався до цієї масової видачі номерів,  у офісах утворилися довгі черги.

“Просимо вас не ходити в офіси в перший-другий день. Через це ми не можемо забезпечити функціонування адміністрації. Кожен отримає необхідну допомогу”, – сказав Павло Шефернакер, заступник голови МВС.

Пункт реєстрації у Кракові працює на TAURON Arena Krakow ( Stanisława Lema 7, 31-571 Krakow) з понеділка по суботу з 8:00 до 20:00. Потрапити до пункту реєстрації можна через вхід №4.

Отримати ідентифікаційний номер PESEL можуть:

  • громадяни України;
  • громадяни України, які мають Карту поляка;
  • члени найближчої родини громадянина / громадянки України, який (а) має статус поляка;
  • дружина / чоловік громадянина / громадянки України, але без громадянства України,

які прибули на територію Польщі з України в період з 24 лютого 2022 року у зв’язку з військовими діями.

Щоб отримати ідентифікаційний номер PESEL, потрібна одна фотографія розміром 35×45 мм. Під час реєстрації в TAURON Arena можна зробити це фото безкоштовно.

Додаткову інформацію можна отирмати за посиланням:

PL: Uzyskaj numer PESEL oraz profil zaufany 
UA: Отримай номер PESEL та довірений профіль 

Варто врахувати, що українці, які перетинали українсько-польський кордон не безпосередньо, а через інші країни, не можуть отримати статус біженця. Тому вони не мають права на пільги, а також не можуть отримати номер PESEL.

Нагадаємо, що біженці з України звільнені від плати за проїзд у громадському транспорті.

Зазначимо, що масова інтеграція українських біженців до польської, а отже й європейської адміністративної системи може вплинути на збільшення міграції українців до країн ЄС. Українці, які хотіли б постійно жити на території ЄС, навіть після закінчення війни з Росією зможуть використовувати номер PESEL, щоб отримувати кредити, влаштовуватися на роботу чи отримувати медичну допомогу.

Нагадаємо, що Польща, як нація, яка постраждала від багатовікової російської агресії, також стала основним пунктом відправлення протитанкових і зенітних ракет, гвинтівок, боєприпасів, зброї, броні та інших боєприпасів українцям, які воюють проти Росії.

 

InfoPost.Media

Фото: krakow.pl


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі